Logo Przewdonik Katolicki

Nastolatki dla Aleppo

Marcin Nowak | 21.02.17r
Fot. Youtube

Inicjatywa licealistów z I LO w Łomży podbiła serca internautów. Uczniowie nakręcili teledysk do piosenki, którą w 2003 r. nagrał amerykański zespół Black Eyed Peas.

Tytuł utworu w polskim tłumaczeniu brzmi: „Gdzie jest miłość?”. Swoim coverem nastolatki pytają o naszą miłość do Syrii.
Zaczęło się od zbiórki na rzecz Aleppo, którą zorganizowała nauczycielka WOS-u. Potem uczeń Mariusz Hołownia wpadł na pomysł, aby stworzyć teledysk do piosenki, której – jak przyznaje – słuchał nawet dziesięć razy dziennie. Koledzy Mariusza poparli jego inicjatywę. Klip nagrano w szkolnej auli. Trudno w to uwierzyć, bo bez drogiego sprzętu – kamer czy mikrofonów – za to wykorzystując dobrze znane młodzieży smartfony. Profesjonalne było tylko oświetlenie.
Efekt, jaki osiągnęli licealiści, jest imponujący. Przejmujący film, pełen poruszających wojennych fotografii, obejrzano do tej pory ponad 320 tys. razy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki