Logo Przewdonik Katolicki

„Święć się Imię Twoje…”

kard. Stefan Wyszyński
fot. Archiwum PK

Fragment pochodzi z książki Ojcze nasz. Niech Modlitwa Pańska stanie się naszym chlebem powszednim, Wydawnictwo Świętego Wojciecha 2020

Dlatego jest Chrystus – nosiciel świętości Ojca na ziemi. Dlatego jest Jego Matka Niepokalana. Dlatego jest krzyż, Kościół, kapłaństwo, Msza, Eucharystia, sakramenty święte i wszystko, co w Nowym Testamencie składa się na ekonomię zbawienia człowieka – tego „pyłku” z wielkimi możliwościami. Gdy mówimy: „Święć się Imię Twoje”, to uruchamiamy przez naszą modlitwę cały detaliczny aparat działający na rzecz chwały Bożej.
„Święć się Imię Twoje” – to dynamizm Kościoła, jego wieczny ruch i młodość
Duch apostolski to duch uruchamiania Kościoła Bożego, tej wielkiej nadprzyrodzonej machiny działającej w świecie. Kościół jest olbrzymią, żywą „machiną”. Wszystkie kółka w niej żyją, bo ona powstała z żywych i wybranych kamieni. I one wołają: Clamate lapides de pariete! W Kościele wszystko jest żywe.
Kościół powszechny to wielki krzyk Chrystusa, jak o tym pisał autor Listu do Hebrajczyków: „Z wołaniem potężnym i ze łzami… został wysłuchany…” (Hbr 5,7). Jezus, wołając głosem wielkim na krzyżu – oddał ducha. Kościół jest krzyczący, Kościół jest wołający: Sanctus, Sanctus! Wszystko na chwałę Imienia Ojca: Sanctificetur Nomen Tuum. Tak woła Chrystus w Kościele, tak woła Jego Serce i Jego krzyż; tak wołają w każdej Mszy: „Przyjmij, Trójco Święta”; tak też woła Chrystus Eucharystyczny ze wszystkich tabernakulów i z każdego serca.

Książkę można kupić tutaj

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki