Logo Przewdonik Katolicki

Nie jesteśmy biurem podróży

Kamila Tobolska
Fot.

Rozmowa zks. dr. Szymonem Stułkowskim, opiekunem naukowym Akademickiego Koła Misjologicznego działającego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Rozmowa z ks. dr. Szymonem Stułkowskim, opiekunem naukowym Akademickiego Koła Misjologicznego działającego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Akademickie Koło Misjologiczne (AKM), którego jest Ksiądz opiekunem, to jedno z dwóch takich kół w Polsce?

− Dokładnie. Akademickie Koło Misjologiczne oprócz naszego działa jeszcze tylko na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Trzeba przy tym zauważyć, że kiedy w 1927 r. w Poznaniu odbył się I Międzynarodowy Kongres Akademickich Kół Misyjnych, uczestniczyli w nim licznie przedstawiciele kół z całego kraju. Marzy nam się powrót do tamtych tradycji. Próbowaliśmy więc zachęcać do powstawania Akademickich Kół Misjologicznych różne uczelnie, ale też aktywizować Duszpasterstwa Akademickie, żeby realizowały choć jeden projekt misyjny w roku, np. podejmując adopcję misyjną dzieci. W tym obszarze jest jednak wciąż dużo do zrobienia. Możliwości są, trzeba tylko chcieć działać.

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki