Logo Przewdonik Katolicki

Młodzi wciąż poszukują

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Nabożeństwo, Apel Jasnogórski, Eucharystia, nocna fatimska procesja różańcowa oraz koncert Tomasza Kamińskiego z zespołem pt. Muzyczne listy do młodych wypełniły program II Diecezjalnego Czuwania Młodzieży, które odbywało się w Bydgoszczy.

Nabożeństwo, Apel Jasnogórski, Eucharystia, nocna fatimska procesja różańcowa oraz koncert Tomasza Kamińskiego z zespołem pt. „Muzyczne listy do młodych” wypełniły program II Diecezjalnego Czuwania Młodzieży, które odbywało się w Bydgoszczy.

Przedstawiciele wspólnot parafialnych z wielu zakątków Kościoła bydgoskiego spotkali się tym razem w parafii Matki Bożej Fatimskiej. – Spotykając się w tym miejscu, chcemy przede wszystkim dziękować za kanonizację Jana Pawła II. Czynimy to w kościele Matki Bożej Fatimskiej, odwołując się do daty 13 maja – objawień Maryi w Fatimie oraz 13 maja 1981 r. – zamachu na życie Jana Pawła II. Pamiętamy, ile osób modliło się za Ojca Świętego. I to wszystko pokazuje nam, jak można zmieniać historię tego świata właśnie przez modlitwę. Często myślimy, że modlitwa nie jest aż tak ważna. Chcemy działać, oczekując natychmiastowych owoców. A jest zupełnie odwrotnie – powiedział ks. Dariusz Białkowski.

Organizatorom zależało szczególnie na spotkaniu się młodych, zaangażowanych w punktach Światowych Dni Młodzieży, działających przy parafiach. Po to, by po raz pierwszy wspólnie porozmawiać o tym, co ich czeka w 2016 r. – Młodzi szukają dzisiaj wyciszenia, czegoś więcej. Szukają również księży, którzy będą chcieli się nimi zająć. To nie są już czasy, gdzie mamy tłumy młodych. Przed nami staje praca indywidualna. Tak jak apostołowie, chrześcijanie, musimy zaczynać od podstaw. Potrzebna jest reewangelizacja, stąd ogromne znaczenie takich właśnie spotkań – dodał diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Ks. Karol Rawicz-Kostro z parafii św. Andrzeja Boboli w Szubinie podkreślił, że wydarzenie organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. motywuje do podejmowania wspólnej modlitwy w tej intencji. – Myślę, że same spotkania, które organizujemy w naszych parafiach w związku ze zbliżającymi się uroczystościami, mają na celu nie tylko przygotowanie kadry wolontariuszy, ale stanowią również sposobność do dawania pięknego świadectwa młodych względem siebie. A czuwanie, takie jak to, uwydatnia jeszcze bardziej jedność młodzieży całej diecezji i uzmysławia odpowiedzialność, jaka została złożona w ich ręce – powiedział.

Z Szubina przyjechała studentka Aleksandra Walkowiak. – Takie czuwanie jest dla mnie okazją do spędzenia czasu z Bogiem w towarzystwie młodych ludzi. To spotkanie obdarowuje nas potrzebnymi łaskami. Daje możliwość podzielenia się naszymi doświadczeniami, a także poznania nowych ludzi, którzy również tak jak ja pragną spotkać się z Jezusem – powiedziała. – Należę do grona wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży przy mojej parafii. Modląc się wspólnie oraz dzieląc doświadczeniem, które zdobywamy chociażby w związku z przygotowaniami do 2016 r., możemy ubogacać siebie nawzajem – dodał licealista Mateusz Smoliński.

Parafię św. Mikołaja w Mroczy reprezentował ks. Dawid Sewruk. – Spotkanie młodych to przede wszystkim bycie z Chrystusem w Eucharystii oraz z drugim człowiekiem. Młodzież z dekanatu Mrocza świetnie to rozumie, dlatego też chętnie w tym czuwaniu uczestniczy – powiedział. – Jest to czas wartościowy. Dzięki temu spotkaniu człowiek młody nabiera entuzjazmu do życia i dostrzega, że świat i ludzie są naprawdę piękni – dodała Kinga Fischer. – Poprzez modlitwę i świadectwa wiary innych przybliżam się do Boga. Jest to doskonała forma spędzenia czasu w gronie rówieśników. Modlitwa, koncert, agapa – wszystko to daje siły duchowe – zakończyła Alicja Stachowska.

Czuwanie wpisało się w obchodzony w Bydgoszczy Tydzień Ewangelizacji, który przebiegał pod hasłem „Wierzę i już!”.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki