Logo Przewdonik Katolicki

Duchu, przyjdź!

Marcin Nowak
Fot.

Trwa nowenna ku czci Ducha Świętego. Zapraszają na nią a jakże! - siostry i bracia z duchem.

Trwa nowenna ku czci Ducha Świętego. Zapraszają na nią – a jakże! - siostry i bracia „z duchem”.

Jak co roku przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego wspólnota sióstr Kanoniczek Ducha Świętego oraz bracia z Towarzystwa Ducha Świętego zapraszają na modlitewne czuwanie przygotowujące do jednych z najważniejszych świąt w naszym roku liturgicznym.

 

Poznać Nieznajomego

Wszystko po to, by przeżyć je świadomie i lepiej poznać Trzecią Osobę Trójcy. Bo Duch Święty nie chce być Wielkim Nieznajomym. Nowenna przed Zielonymi Świątkami trwa od 30 maja do 7 czerwca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa odbywają się w kościele św. Tomasza Apostoła przy ul. Szpitalnej 12 w Krakowie. Liturgia nowenny rozpoczyna się o godz. 18. W tych dniach Mszom św. przewodniczą m.in. ks. prof. Stefan Koperek, ks. prof. Jan Machniak, ks. dr Wojciech Węgrzyniak, ks. dr Dariusz Raś. Uroczysta Eucharystia odbędzie się 8 czerwca o godz. 18.00. Będzie ją sprawował o. Wiesław Wiśniewski, rektor pierwszego w Polsce seminarium Towarzystwa Ducha Świętego, w którym odradza się męska gałąź „duchackiego” zakonu (uległ kasacie w XVIII w.).

 

Jubileusz

– Czas nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, gdy z całym Kościołem przywołujemy Ducha Świętego – Ducha Prawdy i Miłości oraz codzienna modlitwa wypełniają całe moje życie, oddane Chrystusowi w oblubieńczej miłości, poświęcone dla Kościoła, złożone w służbie ubogim, w ewangelizacji dzieci i młodzieży – swoim świadectwem przyjaźni z Trzecią Osobą Trójcy dzieli się s. Kazimiera Gołębiowska CSS, przełożona wspólnoty sióstr przy ul. Lotniczej w Krakowie. Pytanie o jakość tej przyjaźni zadają sobie w tym roku wszystkie siostry duchaczki, a motywem do tego jest 770. rocznica ich posługi w Krakowie (więcej na ten temat w następnym numerze „Przewodnika”).

 Ziarno od Boga

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki