Logo Przewdonik Katolicki

Wdzięczni Bogu

Błażej Tobolski
Fot.

Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez 50 lat pracy duszpasterskiej, naukowej i administracyjnej Czcigodnych Księży Jubilatów zaznaczył abp Stanisław Gądecki.

– Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez 50 lat pracy duszpasterskiej, naukowej i administracyjnej Czcigodnych Księży Jubilatów – zaznaczył abp Stanisław Gądecki.

Arcybiskup przewodniczył Mszy św. sprawowanej 14 maja katedrze, podczas której 16 kapłanów świętowało swój złoty jubileusz przyjęcia święceń kapłańskich. – W 1964 r. święcenia z rąk abp. Antoniego Baraniaka przyjmowało nas 28. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 17 maja, wyświęcił on 25 w katedrze, a trzech dzień później w kościele parafialnym w Krobi, ponieważ pochodzili z tej parafii – wyjaśnia „Przewodnikowi” jeden z jubilatów, ks. prof. Bronisław Mierzwiński, dodając, że 13 z nich odeszło już do Pana. Swój złoty jubileusz świętował również ks. kanonik Erwin Wieczorek, kapłan archidiecezji wrocławskiej, mieszkający obecnie w parafii pw. św. Aniołów Stróżów w Poznaniu.

 

Wierni powołaniu

– Drodzy Złoci Jubilaci, z okazji jubileuszu święceń kapłańskich składamy wam razem z księżmi biskupami, z kapłanami i diakonami, zakonnikami i zakonnicami, klerykami oraz wiernymi naszej poznańskiej archidiecezji nasze serdeczne gratulacje. Prosimy też Pana Boga, dawcę wszystkich darów, aby waszą obecną posługę czynił coraz bardziej owocną, aby ukazać światu piękno darowania siebie Chrystusowi i Kościołowi – mówił abp Gądecki, dziękując kapłanom za ich wierność powołaniu i polecając w modlitwie ich zmarłych już kolegów. – W dniu święceń nikt z was nie mógł przewidzieć, jak potoczą się dalsze dzieje waszego życia, co wydarzy się w życiu Kościoła i naszej ojczyzny – przyznał arcybiskup, przypominając, że służyli oni Kościołowi za czasu pontyfikatu wielkich papieży: św. Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I, św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i obecnego Ojca Świętego Franciszka.

 

Na wzór Miłości Ukrzyżowanej

– Przez te lata doświadczyliście także tego, że miłości Bożej nie można w żaden sposób zdobyć, można ją tylko otrzymać, a ten, kto chce dawać innym miłość, musi ją najpierw otrzymać w darze. Poznaliście, że miłować na wzór Miłości Ukrzyżowanej, to oddawać innym swoje życie, swój czas, zdolności i prowadzić ludzi do poznania Ojca – mówił abp Gądecki. Podkreślił przy tym, że złoty jubileusz kapłaństwa jest również okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za wszystkie osoby, które towarzyszyły Jubilatom w ich drodze życiowej i potem także na drodze kapłańskiej, za wszystkich tych, którzy zostali im powierzeni w przeznaczonych dla nich parafiach i którzy wspierali ich, w szczególności modlitwą, w trudach kapłańskiego posługiwania.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki