Logo Przewdonik Katolicki

Pozwolić Bogu mówić

Paweł Piwowarczyk
Fot.

Tydzień po młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjadą rodziny archidiecezji krakowskiej. Pozwól Bogu mówić to hasło pielgrzymki, która odbędzie się 8 września.

Tydzień po młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjadą rodziny archidiecezji krakowskiej. „Pozwól Bogu mówić” to hasło pielgrzymki, która odbędzie się 8 września.

Otwarcie na Słowo
– W Roku Wiary chcemy uświadomić sobie, że Bóg przemawia do nas przez znaki czasu, głos sumienia i przez słowa Pisma Świętego. Chrześcijanin na ten głos może być zamknięty, wskutek trosk doczesnych i grzechów. Dlatego w czasie pielgrzymki chcemy wszystkim dopomóc otworzyć się na słowa Boga – zachęca do pielgrzymki ks. Jacek Konieczny, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Szczególny symbol

Przewodnie hasło tegorocznej pielgrzymki ma być motywacją i zachętą, by w codziennym życiu zauważyć w swoich domach Pismo Święte, które nierzadko pełni rolę eksponatu muzealnego. „Pozwól Bogu mówić” to hasło, które ma stać się drogowskazem w życiu małżeńskim i rodzinnym. W Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie rodziny pielgrzymować będą już dwudziesty pierwszy raz, pielgrzymi zostaną pobłogosławieni Księgą Pisma Świętego na znak tego, że pragną, aby Jezus z kart Biblii wszedł w ich codzienne życie. Organizatorzy zachęcają, aby przygotować się duchowo do pielgrzymki przez parafialne lub indywidualne przeżywanie Dni Modlitwy o Świętość Rodzin.


PROGRAM PIELGRZYMKI RODZIN

8 września (niedziela)

godz. 8.00 – wyjście z klasztoru na Drogę Krzyżową
godz. 9.00 – Droga Krzyżowa (od Piłata)
godz. 11.00 – Msza św. sprawowana przez kard. Stanisława Dziwisza

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki