Logo Przewdonik Katolicki

Rodzinnie na rowerach

Marcin Jarzembowski
Fot.

W Bydgoszczy po raz pierwszy odbywał się I Rodzinny Rajd Rowerowy Pamięci Jana Pawła II. Jego organizatorami były Zespół Szkół Katolickich oraz Społeczny Komitet Budowy Szkoły Pomnika Jana Pawła II.

W Bydgoszczy po raz pierwszy odbywał się I Rodzinny Rajd Rowerowy Pamięci Jana Pawła II. Jego organizatorami były – Zespół Szkół Katolickich oraz Społeczny Komitet Budowy Szkoły – Pomnika Jana Pawła II.

Inicjatywa została nieprzypadkowo zorganizowana 9 czerwca – w bliskości rocznicy wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy. – To właśnie czternaście lat temu Ojciec Święty dał pewien impuls, zainicjował powstanie szkoły. Placówki, która byłaby żywym pomnikiem jego nauczania. Tak więc na początku siły zostały skupione na tym, aby powstały mury i cały obiekt materialny. Teraz, kiedy szkoła już funkcjonuje, naszym obowiązkiem jest kształtowanie tego ducha – powiedział ks. dr Waldemar Różycki. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich – Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy dodał, że rajd, podczas którego żywo wspominana jest postać jednego z największych Polaków, przyczynia się do budowania relacji rodzinnych. – Zwracamy uwagę na rodzinę, jej znaczenie. Odkrywamy jej wartość przez nauczanie bł. Jana Pawła II. Zabiegamy o właściwe kształtowanie młodego pokolenia. To wszystko, mamy nadzieję, przełoży się na budowanie dobrych relacji rodzinnych – dodał ks. dr Waldemar Różycki.

W tworzenie rajdu włączył się Społeczny Komitet Budowy Szkoły – Pomnika Jana Pawła II. Jego członkowie od piętnastu lat wspierają i propagują rozwój tej wyjątkowej placówki. – Pomysł naszej wyprawy zrodził się w ubiegłym roku, kiedy przystąpiliśmy do zamysłu wybudowania w szkole dużej sali gimnastycznej – powiedział przewodniczący komitetu Remigiusz Galicki. – Pragnęliśmy nawiązać do naszego patrona, który zachęcał młodzież i dorosłych do tego, aby rozwijać zarówno swojego ducha, jak i ciało – dodał.

Za stronę organizacyjną była odpowiedzialna Arleta Dziewiątkowska. – Jak sama nazwa wskazuje, jest to pierwszy rajd. Mamy nadzieję, że stanie się naszą tradycją i w kolejnych latach będą następne. Chcemy spotkać się z rodzinami, które są związane ze szkołą, ale również z mieszkańcami miasta i diecezji – powiedziała.

Zachariasz Teresiński jest uczniem Zespołu Szkół Katolickich – Pomnika Jana Pawła II. Kiedy Jan Paweł II odwiedzał Bydgoszcz w 1999 r., miał zaledwie trzy lata. – Na pewno w żywy sposób powracam do ubiegłorocznego festynu rodzinnego, podczas którego mogliśmy doświadczyć rodziny jako tej, która jest fundamentalną częścią naszego życia. Zrozumieliśmy jeszcze bardziej, czym ona jest. Współczesny człowiek, szukając szczęścia w różnych miejscach, często znaczenia rodziny nie docenia. A przecież ma ją obok siebie od początku swojego życia – podkreślił.

I Rodzinny Rajd Rowerowy Pamięci Jana Pawła II wyruszył sprzed szkoły – pomnika do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach. Jego zwieńczeniem była Eucharystia oraz festyn rodzinny z licznymi nagrodami i niespodziankami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki