Logo Przewdonik Katolicki

Czy zabraknie księży w Polsce?

Anna Michalska
Fot.

Choć można zaobserwować tendencję spadkową, to liczba powołań w Polsce utrzymuje się na podobnym poziomie co rok czy dwa lata temu. Nadal co czwarty kleryk w Europie pochodzi z Polski wynika ze statystyk na temat powołań, opublikowanych przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań.

Choć można zaobserwować tendencję spadkową, to liczba powołań w Polsce utrzymuje się na podobnym poziomie co rok czy dwa lata temu. Nadal co czwarty kleryk w Europie pochodzi z Polski – wynika ze statystyk na temat powołań, opublikowanych przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań.

 
„Powołania są precyzyjnym znakiem żywotności wspólnot parafialnych i diecezjalnych, jak również świadectwem zdrowia moralnego rodzin chrześcijańskich. (...) Tam, gdzie rozkwitają liczne powołania kapłańskie i konsekrowane, tam żyje się wielkodusznie Ewangelią” – pisał przed 50 laty papież Paweł VI, ustanawiając Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce obserwuje się pewien spadek liczby przygotowujących się do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

Pełne teksty artykułów "Przewodnika Katolickiego" w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki