Logo Przewdonik Katolicki

Pozostają w pamięci

Justyna Sowa
Fot.

Diagnoza była wyrokiem. Tak trudno jest rodzić i nie usłyszeć płaczu dziecka…

"”

 
To fragment świadectwa jednej z matek, która utraciła swoje dziecko. Takie doświadczenie jest dla rodziców ogromnym cierpieniem i próbą, w której potrzebują wsparcia. Gromadzą się więc na wspólnej modlitwie, modlą za swe dzieci i siebie nawzajem. Koją ból.
 
Dla nich Msza św.
Dla rodziców i rodzin dzieci utraconych w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 sprawowana jest Eucharystia. Przychodzą na nią nie tylko osoby bezpośrednio dotknięte bolesnym doświadczeniem utraty dziecka, ale także babcie, dziadkowie, dalsi krewni. Warto wspomnieć, że ta Msza św. jest transmitowana przez  internetową TV miłosierdzie.
 
Za konkretne dzieci
Z myślą o rodzicach powstała także Księga dzieci utraconych, do której wpisać można swoje maleństwo. Księga „została stworzona po to, aby nasze modlitwy nie były ogólnikowe. Modlimy się za wszystkie dzieci i za ich rodziców, ale łatwiej jest nam się pochylić nad bólem konkretnych osób, których imiona znamy, których spotkaliśmy”. Takie słowa czytamy na stronie sanktuarium. Dzięki księdze modlitwa ofiarowywana jest w intencji konkretnych zmarłych dzieci.
 
Nie tylko przez poronienie
Po Eucharystii rodzice mają możliwość uroczystego ofiarowania swojego utraconego dziecka przed figurą Piety w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej. A ci, którzy będą potrzebować – otrzymają wsparcie choćby przez spotkanie i rozmowę z osobami kompetentnymi. Na zakończenie nabożeństwa zgromadzeni wspólnie odmawiają Litanię do Matki Bożej Bolesnej. Kwietniowe spotkanie już za nami. Ci jednak, którzy odnajdą w sobie taką potrzebę, zaproszeni są 10 maja i później. Każdy, kto odczuwa ból po stracie dziecka (nie tylko na skutek poronienia), znajdzie tam swoje miejsce.
 

 
Wpisu do Księgi dzieci utraconych można dokonać podczas piątkowego spotkania oraz pod adresem dzieci@milosierdzie.pl. Szczegółowe informacje na stronie www.miłosierdzie.pl w zakładce „Dzieci utracone”.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki