Logo Przewdonik Katolicki

"Polska (jest) Niezwykła"

PK
Fot.

Choć zdecydowanie lepiej wybrać się w podróż po Polsce latem, to dzięki aplikacji Polska Niezwykła wyjazd może okazać się równie przyjemny jesienią czy zimą.

Choć zdecydowanie lepiej wybrać się w podróż po Polsce latem, to dzięki aplikacji „Polska Niezwykła” wyjazd może okazać się równie przyjemny jesienią czy zimą.

 

Nie trzeba już wozić ze sobą opasłych przewodników czy map z zaznaczonymi trasami turystycznymi. To ogromna gratka dla tych, którzy są ciekawi uroków naszego kraju, często zapomnianych czy mniej popularnych i prawdziwy niezbędnik dla miłośników odkrywania nowych miejsc. Dzięki tej aplikacji naprawdę żadna podróż nie będzie się dłużyć, bo każdy zakątek Polski ma coś interesującego do zaoferowania. Co więcej, do aktywnego spędzania czasu można zachęcić tych, którzy za takim rodzajem spędzania wolnego czasu nie przepadają.

 

Co warto zobaczyć?

Aplikacja jest bezpłatna i można ją zainstalować w smartfonie czy iPhonie. Wystarczy nacisnąć przycisk „Zobacz miejsca w okolicy”, a aplikacja sama odczytuje nasze współrzędne, gdzie aktualnie się znajdujemy, i sama podaje wyniki obiektów do zwiedzania, które są najbliżej nas położone. Wyszukane miejsca są prezentowane w formie listy, ale możemy te wyniki wyszukiwania również znaleźć naniesione na mapę – wystarczy kliknąć w odpowiednią ikonkę. Jeśli dodam, że tych „miejsc” jest 30 tys., to chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że jest w czym wybierać.

 

Kilka słów o… pogodzie

Niezwykle przydatną ikonką jest prezentacja zdjęć. A jest ich naprawdę niemało, bo aż 300 tys. Niektóre obiekty sfotografowane są w różnych porach roku. Poza tym każde miejsce opatrzone jest krótką notką informacyjną.

Aplikacja jest przydatna przez cały rok, bowiem wystarczy kliknąć w ikonkę „prognoza pogody”, by otrzymać aktualną informację o temperaturze, opadach czy zachmurzeniu lub pogodę zapowiadaną na najbliższe dni. Dzięki temu możemy zaplanować zwiedzanie danego obiektu.

Niestety, jedynym jej mankamentem jest to, że musimy posiadać do tego odpowiednie urządzenie.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki