Logo Przewdonik Katolicki

Internetowy dzienniczek aktywności

PK
Fot.

Ćwiczysz, biegasz, stosujesz dietę, a wszystko po to, by zachować dobrą kondycję i zrzucić zbędne kilogramy. Nie widzisz rezultatów? Nie wiesz, dlaczego nie osiągasz zamierzonego celu? Zacznij prowadzić dzienniczek aktywności, łatwiej zauważysz, jakie błędy popełniasz.

 

Jeśli myślisz, że to zbyt uciążliwe, skomplikowane, czasochłonne lub niepotrzebne, to bardzo się mylisz. Dziennik osobisty aktywności to tak naprawdę pamiętnik.

 

Wystarczy mieć internet

Zapisanie w nim wszystkich czynności zajmie ci najwyżej kilka minut w ciągu dnia. Najważniejsze, by być ze sobą szczerym. Warto uwzględniać nie tylko osiągnięcia, ale i mniej chwalebne chwile – rezygnacji z treningu czy „złagodzenia” narzuconej sobie diety, np. tabliczką czekolady.

Nie musisz mieć ze sobą notesu przez cały czas. Dziennik treningowy możesz prowadzić w internecie. Możesz tam znaleźć odpowiedni serwis, za pomocą którego nakreślisz pełny obraz swojej aktywności.

 

Jak to działa?

Nieważne, czy biegasz, uprawiasz nordic walking, regularnie grasz w siatkówkę, czy koszykówkę albo po prostu przed śniadaniem wykonujesz przysiady. Dzięki serwisowi Run-log.com zapiszesz każdy najmniejszy szczegół danej dziedziny sportu. Możesz mierzyć każdą aktywność fizyczną za pomocą wybranego kryterium, np. czasu trwania wysiłku, dystansu, liczby powtórzeń. Poruszanie się po serwisie nie sprawia kłopotów i nie zabiera dużo czasu.

Z listy w zakładce „Dyscypliny” wybierasz tę, którą aktualnie uprawiasz. „Rodzaj treningów” to szeroki wachlarz opcji miejsca treningu, czasu i długości trwania.

W zakładkę „Lista aktywności” wpisujesz wszystkie uprawiane przez ciebie sporty – dodajesz: datę, tytuł, czas trwania treningu, tempo. Zakładka „Zdrowie” dotyczy informacji o wadze, pulsie, liczbie spożytych kaloriach, czasie snu. „Cele treningowe” – to miejsce na wpisanie okresu ćwiczeń, postępów i aktualnego statusu. „Statystyki” to po prostu zestawienie tygodniowe, miesięczne, ogólne (czyli, od kiedy trenujesz, czas i liczba treningów itd.).

W internecie dostępne są też inne dzienniki on-line: www.biegajznami.pl czy w j. angielskim www.dailymile.com.

 

niño

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki