Logo Przewdonik Katolicki

Gadżety sportowe i turystyczne

MW
Fot.

PulsometrPozwala zaplanować trening, kontrolując i analizując zapisane w zegarku dane. Pomaga dostosować intensywność wysiłku do własnych możliwości. Dzięki dołączonej opasce zakładanej na klatkę piersiową pozwala mierzyć pracę serca, a po ustawieniu odpowiedniego profilu sprawdzać szacunkową liczbę spalonych kalorii.

Pulsometr
Pozwala zaplanować trening, kontrolując i analizując zapisane w zegarku dane. Pomaga dostosować intensywność wysiłku do własnych możliwości. Dzięki dołączonej opasce zakładanej na klatkę piersiową pozwala mierzyć pracę serca, a po ustawieniu odpowiedniego profilu sprawdzać szacunkową liczbę spalonych kalorii. 

Krokomierze
Urządzenie, które po przyczepianiu klipsa z czujnikiem do buta pozwala zmierzyć liczbę kroków, podając wartość przebytej drogi oraz prędkość. Należy zwrócić uwagę, że zaawansowane urządzenia mają dodatkowe funkcje, np. czujnik mierzenia pulsu czy wbudowane radio.

Kamera na nadgarstek
To sprzęt raczej dla większych pasjonatów, gdyż jego cena jest wysoka i sięga ponad 600 zł – w zależności od firmy i specyfiki. Kamera przydaje się przede wszystkim miłośnikom sportów ekstremalnych, gdyż pozwala na uwiecznienie chwil spędzonych np. na quadach, skałkach wspinaczkowych czy nurkowaniu (wyłącznie kamery wodoodporne).

Kije do chodzenia (Nordic Walking, Trekking)
Wyróżnia się kilka rodzajów kijów, które w zależności od przeznaczenia są dopasowywane do danej osoby. Wbrew pozorom kupno właściwego sprzętu nie jest takie proste. Ważne jest podłoże, po którym będziemy chodzić – kije do chodzenia po górach są zrobione z innego tworzywa niż te do spacerów po płaskim gruncie.

Latarka zasilana słońcem
Ma niewielki panel fotowoltaiczny, dzięki któremu zasilana jest promieniami słonecznymi. Niektóre urządzenia mają też miejsce na zwykłe baterie, a po ich wyczerpaniu w godzinach wieczornych można świecić latarką dzięki prądnicy (ok. minuty pociągania za sznurek daje 18 min. świecenia).

  autor www.gizmag.pl
 
Mata samopompująca
Świetnie nadaje się pod namiot dla osób, które nie chcą zadowolić się cienką karimatą, ale nie chcą też nosić ciężkiego materaca. Wygodna mata delikatnie pompuje się po otwarciu zaworu, później wystarczy wyjąć zatyczkę i zwinąć matę. Wysokość maty po nadmuchiwaniu zależy od danego produktu i oczywiście wpływa na jego wagę.

 
Dynamko ładujące
System PedalPower+ złożony z dynama i chwytaka na kierownicę roweru pozwala na naładowanie naszych gadżetów, np. odtwarzacza MP3 czy telefonu komórkowego. Prąd zmienny zamieniany jest na stabilne źródło prądu stałego, dzięki czemu nie musimy martwić się wyładowaniem baterii w naszym ulubionym sprzęcie.
 


 
 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki