Logo Przewdonik Katolicki

Przenośne odtwarzacze DVD

PK
Fot.

Dziś oglądanie filmów w miejscach bez gniazdka elektrycznego nie jest problemem. Możliwość taką dają przenośne odtwarzacze DVD.

Dziś oglądanie filmów w miejscach bez gniazdka elektrycznego nie jest problemem. Możliwość taką dają przenośne odtwarzacze DVD.

 

Urządzenia te wciąż są bardzo popularne, mimo że coraz więcej osób ma laptopy czy tablety.

Po pierwsze, ich baterie są najbardziej wytrzymałe, a po drugie, są coraz tańsze. Przenośny DVD można nabyć już od ok. 200 zł, a jakość odtwarzanego obrazu nie różni się od oglądanego za pomocą urządzenia stacjonarnego. Ponadto zapewnia najdłuższy czas pracy bez zasilania.

 

Parametry

Najbardziej przydają się podczas długich podróży samochodem, gdy jedziemy z dzieckiem. Ulubiona bajka malucha zajmie jego uwagę na jakiś czas, a rodzic ma kontrolę nad tym, co dziecko ogląda.

Kupując takie urządzenie, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Ważna jest przede wszystkim wielkość ekranu, im przekątna monitora jest większa, tym lepiej, 2,5-calowy to zbyt mało do oglądania pełnometrażowych filmów, zwłaszcza jeśli mają napisy. Dobrą jakość zapewni 7-calowy. Nie mniej istotne jest jego zasilanie. Zwykle urządzenie to ma baterię o określonym czasie pracy bez ładowania, najczęściej od 2 do 13 h. Niestety, im dłuższy czas pracy, tym wyższa cena urządzenia. Można nabyć przenośny DVD w zestawie z ładowarką. Wówczas można go podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej. Ważna jest też jasność ekranu, możliwość odtwarzania w zwolnionym czy przyspieszonym tempie czy możliwość obracania wyświetlacza w dowolne strony. Większość jest już dziś wyposażona także w pilota.

 

Akcesoria dodatkowe

Ważne są też formaty, jakie może on obsłużyć, DivX, DVD Video, MP3 oraz JPEG. Przenośny odtwarzacz DVD powinien też poradzić sobie z odczytaniem napisów w formacie txt, srt lub sub. Dobrym rozwiązaniem jest też wyposażenie urządzenia w port USB, daje to możliwość odtwarzania filmów z pendrive’a.

Przy zakupie przenośnego odtwarzacza DVD dla wielu osób znaczenie mogą mieć dodawane przez producenta akcesoria dodatkowe, np. zestaw samochodowy, torba, słuchawki czy też uchwyt do zamocowania urządzenia w samochodzie.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki