Logo Przewdonik Katolicki

Smart TV ? centrum domowej rozrywki

PK
Fot.

W przyszłości, czy tego chcemy, czy nie, w sklepach będą dostępne wyłącznie smart TV. Czy jest to rzeczywiście inteligentna technologia dająca nieograniczone możliwości?

Telewizor smart dzięki stałemu połączeniu z internetem pozwala samodzielnie układać ramówkę ciekawych programów, umożliwia odtwarzanie plików mp3 czy oglądanie filmów. Jednym słowem, stanowi prawdziwe centrum domowej rozrywki.Ma wejście, do którego możemy podłączyć kartę z aparatu fotograficznego czy dysk twardy. Dzięki temu zamienia się w odtwarzacz multimediów. Za pomocą kabelka lub bezprzewodowo można go podłączyć do sieci komputerowej i oglądać np. ulubione seriale „na żądanie” lub korzystać z serwisu YouTube. Niektórzy producenci oferują taką platformę smart TV, gdzie można pobierać czy kupować aplikacje, tak jak na smartfonie czy tablecie. Obecnie na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt aplikacji stworzonych przez polskich programistów umożliwiających oglądanie treści z serwisów WWW. Warunkiem dobrego odbioru jest jednak szybkość internetu, jaką dysponujemy. Aby odtwarzanie materiałów w jakości HD było komfortowe, trzeba mieć łącze o szybkości nie mniejszej niż 6 Mb/s.

 

Co jest ważne?
Przed podjęciem decyzji o kupnie takiego telewizora, warto zastanowić się, czy rzeczywiście jest nam potrzebny taki sprzęt. Jeśli rzadko korzystamy z materiałów wideo, to telewizor smart będzie niepotrzebnym wydatkiem. Kupowanie sprzętu, którego nie będziemy w stanie wykorzystać, jest pozbawione sensu. Jeśli jednak nie obawiasz się nowych technologii, warto zastanowić się nad telewizorem smart.
Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na jakość wyświetlanego obrazu. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj pilota. Ważnym jego elementem jest klawiatura, za pomocą której można przeglądać zasoby sieci. Można też zaopatrzyć się w kamerę internetową, ułatwiającą prowadzenie rozmów za pośrednictwem Skype’a.  
Telewizor smart od 22 do 32 cali można kupić już w cenie do 2 tys. zł.
 

 

  
  
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki