Logo Przewdonik Katolicki

14 X - Marsz dla Życia i Rodziny!

Paweł Piwowarczyk
Fot.

Świadomie z kilkunastodniowym wyprzedzeniem informujemy o cennej inicjatywie, o wydarzeniu-świadectwie, którego warto być uczestnikiem.

Świadomie z kilkunastodniowym wyprzedzeniem informujemy o cennej inicjatywie, o „wydarzeniu-świadectwie”, którego warto być uczestnikiem.

 

9 września w  Kalwarii Zebrzydowskiej kard. Stanisław Dziwisz bardzo konkretnie odniósł się do sytuacji, w jakiej znajduje się rodzina w Polsce. Mówił o problemach, z którymi musi się mierzyć, ale przede wszystkim prosił, by akcentować dobro, które dzieje się w tych rodzinnych „laboratoriach” kształtujących wiarę człowieka.

Świadectwem, o które prosi metropolita krakowski, będzie m.in. udział w Marszu dla Życia i Rodziny. W Niedzielę Papieską przeżywaną pod hasłem „Papież Rodziny”  (tj. 14 października) marsz przejdzie  po Mszy św., odprawionej w bazylice św. Floriana o godz. 12.15, do bazyliki Wniebowzięcia NMP, czyli kościoła Mariackiego na Rynku Głównym. Podobne marsze odbyły się w ponad 40 miejscowościach Polski 3 czerwca, a w naszej archidiecezji – w Myślenicach i Skawinie. – W ich gronie nie może zabraknąć papieskiego Krakowa! Dlatego bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tym ważnym wydarzeniu-świadectwie – podkreśla kard. Dziwisz. 

Jesteśmy wezwani do odpowiedzialności za Kościół –  jego życie i posłannictwo oraz świadectwo, jakie daje współczesnemu światu, dlatego warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

 

 


 

Marsz dla Życia i Rodziny

14 października – godz. 12.15 Msza św. w bazylice św. Floriana, po niej przejście do bazyliki Mariackiej

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki