Logo Przewdonik Katolicki

Rekolekcje w środku lata: ja i tata!

Adam Gajewski
Fot.

Hasło tych nauk mogłoby brzmieć identycznie jak tytuł powieści Turgieniewa Ojcowie i dzieci. Pozornie. O ile bowiem pan Iwan na półmetku XIX w. dokonał opisu klęski dialogu pokoleń, to misjonarze z Górki Klasztornej, stojąc na starcie wieku XXI, postanowili więzi ojców i dzieci odnawiać i uświęcać. W tym upatrują swoje nowe zadanie.

Hasło tych nauk mogłoby brzmieć identycznie jak tytuł powieści Turgieniewa – Ojcowie i dzieci. Pozornie. O ile bowiem pan Iwan na półmetku XIX w. dokonał opisu klęski dialogu pokoleń, to misjonarze z Górki Klasztornej, stojąc na starcie wieku XXI, postanowili więzi ojców i dzieci odnawiać i uświęcać. W tym upatrują swoje nowe zadanie.

 

Lato w pełni: zielone, niebieskie, kwieciste, żółte dojrzałym zbożem. Te piękne kolory otaczają klasztor w Górce Klasztornej, najstarsze sanktuarium maryjne w Polsce. Tutejszą błogą ciszę przerywa jedynie zza muru mocujący się z ziemią traktor. Wakacje.

Ks. Piotr Gałązka MSF też w „letnim wydaniu”:  zielona kolarska koszulka wskazuje na zapał do czynnego wypoczynku. Kilka objuczonych sakwami rowerów stoi w cieniu klasztoru: – Właśnie wróciliśmy z naszej wyprawy. Przejechaliśmy z Górki Klasztornej do Złotowa; tam też Misjonarze Świętej Rodziny mają parafię. Odprawiliśmy Mszę św., bo to najważniejszy punkt naszego rekolekcyjnego dnia. Ojcowie dojechali w dobrej kondycji, dzieci także. A jutro – na kajaki! – relacjonuje uśmiechnięty kapłan.

To będą bardzo radosne rekolekcje. Widać, że ks. Piotr ma wiele satysfakcji z własnego pomysłu – nauk dla ojców oraz ich synów i córek. Stęsknione mamy, żony muszą zostać w domu.      

 

 

Pełne teksty artykułów "Przewodnika Katolickiego" w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki