Logo Przewdonik Katolicki

Apel do prezydenta

Małgorzata Szewczyk
Fot.

Bp Wiesław Mering wystosował list do Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP, w związku z zaproszeniem Benedykta XVI do Polski. Zachęcił w nim, by wizyta papieża w naszym kraju stała się przyczynkiem do zakończenia konfliktu wokół koncesji na multipleksie dla Telewizji Trwam.

 

 

Bp Wiesław Mering wystosował list do Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP, w związku z zaproszeniem Benedykta XVI do Polski. Zachęcił w nim, by wizyta papieża w naszym kraju stała się przyczynkiem do „zakończenia konfliktu wokół koncesji na multipleksie dla Telewizji Trwam”.

Przypomnijmy, prezydent Komorowski 11 lipca zaprosił Benedykta XVI do odwiedzenia Polski w 2015 r. Okazją do tego wydarzenia byłyby obchody 1050-lecia chrztu naszego kraju. Pół wieku temu na milenijne uroczystości został zaproszony papież Paweł VI, ale do wizyty nie doszło, gdyż nie zgodziły się na nią władze komunistyczne. Tym razem jednak państwo i Kościół w tym względzie mówią jednym głosem. W październiku 2011 r. zaproszenie do Ojca Świętego w związku z planowanymi za trzy lata obchodami wystosowała też Konferencja Episkopatu Polski wraz z propozycją zorganizowania w naszym kraju Światowych Dni Młodzieży.
List bp. Meringa skierowany do prezydenta Komorowskiego jest kolejną prośbą o rozwiązanie konfliktu wokół TV Trwam, który w ogóle nie powinien mieć miejsca. Wcześniej przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego dwukrotnie kierował prośby dotyczące rozwiązania tej sprawy do Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jednak nie otrzymał odpowiedzi.
„Proszę Pana Prezydenta o włączenie swojego autorytetu w obiektywną ocenę sytuacji, która od długiego czasu rodzi napięcia, antagonizuje społeczeństwo, wywołuje poczucie niesprawiedliwości, a przez to utrwala wzajemną wrogość. Jestem pewien, że próba rozwiązania tego niepotrzebnego nikomu konfliktu zostanie poparta przez wielu parlamentarzystów PO, a także posłów lewicy; że doceni ją opinia krajowa, polonijna i europejska” – napisał biskup włocławski.
 
Pełne teksty artykułów "Przewodnika Katolickiego" w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki