Logo Przewdonik Katolicki

Zależy nam na nowej ewangelizacji!

Kamila Tobolska
Fot.

Inicjatorzy tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia mają świadomość, że w naszej archidiecezji jest coraz więcej osób, którym trzeba powiedzieć: wróćcie do Kościoła, bo on jest waszym domem.

 

To było pierwsze Archidiecezjalne Forum Nowej Ewangelizacji, ale zapewne nie ostatnie. Już bowiem w jego trakcie stwierdzono, że powinno ono w przyszłości odbywać się regularnie. W wydarzeniu przygotowanym przez Referat ds. Ewangelizacji Kurii Metropolitalnej przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UAM wzięło udział ok. 200 osób. Do auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu na Morasku 9 czerwca przybyli poznańscy biskupi, kapłani wraz ze swoimi parafianami oraz przedstawiciele stowarzyszeń, wspólnot i ruchów religijnych. Abp Stanisław Gądecki, dziękując wszystkim uczestnikom za obecność, przyznał, iż jest podniesiony na duchu tym, że znalazło się w archidiecezji tak wiele osób, którym zależy na nowej ewangelizacji.

Jak wyjaśnił podczas rozpoczęcia forum ks. dr Dariusz Madejczyk z Referatu ds. Ewangelizacji, a jednocześnie redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”, poprzez tę inicjatywę postanowiono stworzyć pewną płaszczyznę spotkania i wymiany doświadczeń dla wszystkich, którzy w parafiach, ruchach i stowarzyszeniach zaangażowani są w dzieło nowej ewangelizacji. Z kolei abp Gądecki podkreślił, że podejmując się działań z nią związanych, trzeba zacząć najpierw od siebie. − Nie wystarczy samo świadectwo, potrzeba przepowiadania. Siła słowa Bożego nie zależy jednak od naszej dobrej woli czy zaangażowania, ale od Boga – zauważył metropolita, przypominając członkom wspólnot ewangelizacyjnych, że ich działania powinna zawsze poprzedzać modlitwa, która musi też im towarzyszyć.

Zasadniczą częścią forum była prezentacja obecnych w archidiecezji różnorodnych form ewangelizacji. − Mamy nadzieję, że to wydarzenie przerodzi się po prostu w wielką ewangelizację – podkreślił na zakończenie spotkania ks. dr Waldemar Szlachetka z Referatu ds. Ewangelizacji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki