Zależy nam na nowej ewangelizacji!

Inicjatorzy tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia mają świadomość, że w naszej archidiecezji jest coraz więcej osób, którym trzeba powiedzieć: wróćcie do Kościoła, bo on jest waszym domem.
Czyta się kilka minut

To było pierwsze Archidiecezjalne Forum Nowej Ewangelizacji, ale zapewne nie ostatnie. Już bowiem w jego trakcie stwierdzono, że powinno ono w przyszłości odbywać się regularnie. W wydarzeniu przygotowanym przez Referat ds. Ewangelizacji Kurii Metropolitalnej przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UAM wzięło udział ok. 200 osób. Do auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu na Morasku 9 czerwca przybyli poznańscy biskupi, kapłani wraz ze swoimi parafianami oraz przedstawiciele stowarzyszeń, wspólnot i ruchów religijnych. Abp Stanisław Gądecki, dziękując wszystkim uczestnikom za obecność, przyznał, iż jest podniesiony na duchu tym, że znalazło się w archidiecezji tak wiele osób, którym zależy na nowej ewangelizacji.

Jak wyjaśnił podczas rozpoczęcia forum ks. dr Dariusz Madejczyk z Referatu ds. Ewangelizacji, a jednocześnie redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”, poprzez tę inicjatywę postanowiono stworzyć pewną płaszczyznę spotkania i wymiany doświadczeń dla wszystkich, którzy w parafiach, ruchach i stowarzyszeniach zaangażowani są w dzieło nowej ewangelizacji. Z kolei abp Gądecki podkreślił, że podejmując się działań z nią związanych, trzeba zacząć najpierw od siebie. − Nie wystarczy samo świadectwo, potrzeba przepowiadania. Siła słowa Bożego nie zależy jednak od naszej dobrej woli czy zaangażowania, ale od Boga – zauważył metropolita, przypominając członkom wspólnot ewangelizacyjnych, że ich działania powinna zawsze poprzedzać modlitwa, która musi też im towarzyszyć.

Zasadniczą częścią forum była prezentacja obecnych w archidiecezji różnorodnych form ewangelizacji. − Mamy nadzieję, że to wydarzenie przerodzi się po prostu w wielką ewangelizację – podkreślił na zakończenie spotkania ks. dr Waldemar Szlachetka z Referatu ds. Ewangelizacji.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 24/2012