Logo Przewdonik Katolicki

Twój 1 proc. dla Caritas

PK
Fot.

Jesteśmy społeczeństwem wrażliwym, pośród nas mieszka bieda, głód, cierpienie, uzależnienie i choroba. Nie jesteśmy obojętni na ludzką krzywdę, chętnie wyciągamy pomocną dłoń w kierunku drugiej osoby i dajemy niezbędne wsparcie. Coraz częściej ogniwem łączącym nas darczyńców z osobami potrzebującymi stają się organizacje pożytku publicznego OPP.


Jesteśmy społeczeństwem wrażliwym, pośród nas mieszka bieda, głód, cierpienie, uzależnienie i choroba. Nie jesteśmy obojętni na ludzką krzywdę, chętnie wyciągamy pomocną dłoń w kierunku drugiej osoby i dajemy niezbędne wsparcie. Coraz częściej ogniwem łączącym nas – darczyńców z osobami potrzebującymi stają się organizacje pożytku publicznego – OPP.

 

 

 

Co roku, w okresie rozliczeniowym, włączamy się w kampanię pozyskiwania środków pochodzących z wpłat 1 proc. podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dzięki uzyskanym wpłatom możemy prowadzić działalność statutową „Caritas Poznańskiej” Zakładu Charytatywno-Opiekuńczego.

Codziennie niesiemy pomoc:

– zaspokajamy głód,

– uczymy i wychowujemy,

– przywracamy zdrowie,

– dajemy dach nad głową,

– dajemy radość.

Hasłem przewodnim prowadzonej w tym roku akcji jest: „Twój 1 proc., uczy i wychowuje, przywraca zdrowie, daje dach nad głową, zaspokaja głód, daje radość”.

Jak wiele może ten Twój 1 proc., świadczą prowadzone przez Caritas Poznańską dzieła będące żywym pomnikiem ofiarowanym darczyńcom i ludziom dobrej woli, którzy nas konsekwentnie wspierają.

W ub.r. dzięki zebranym środkom mogliśmy podjąć się remontu i rozbudowy zabytkowego obiektu w Mosinie, należącego do archidiecezji poznańskiej, w którym dziś mieści się przedszkole dla 80 dzieci. Tegoroczne wpłaty z 1 proc. podatku dochodowego w części zostaną przeznaczone na budowę przedszkola na Piątkowie przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu.

Wsparcie to jest o tyle ważne, że dzięki niemu możemy z roku na rok działać jeszcze lepiej, stawiając sobie kolejne, nowe cele.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki