Logo Przewdonik Katolicki

Po beatyfikacji kongres

Ks. Piotr Gąsior
Fot.

Czeka nas moc przeżyć religijnych. Beatyfikacja. Kongres Miłosierdzia. Peregrynacja obrazu Pana Jezusa i relikwii Jana Pawła II.

 

Będziemy dziękować

Kard. Stanisław Dziwisz oznajmił całej diecezji, że „w tym roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będziemy przeżywać II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Przyjadą do nas czciciele Bożego Miłosierdzia z całego świata, by zaczerpnąć ze źródła miłosierdzia, ponieważ właśnie w Łagiewnikach znajduje się światowe centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Sługa Boży Jan Paweł II, konsekrując Bazylikę Bożego Miłosierdzia 17 sierpnia 2002 r., prosił nas, aby stąd Boże Miłosierdzie rozchodziło się na cały świat. Kongres będzie odbywał się pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem nadziei”. Po jego zakończeniu rozpoczniemy peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego razem z relikwiami bł. Jana Pawła II po całej archidiecezji krakowskiej. Będziemy w ten sposób dziękować za tego Apostoła Bożego Miłosierdzia oraz pogłębiać naszą wiarę w Boga, który jest dla nas Ojcem Miłosierdzia i nieustannie nam towarzyszy w naszym pielgrzymowaniu przez ziemię”.

 

Będziemy błagać

Kongres odbędzie się w dniach od 1 do 5 października. Wśród wymienianych gości są m.in. metropolita Wiednia kard. Christoph Schönborn i kard. Stanisław Ryłko – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Oprócz Łagiewnik ważne wydarzenie będzie miało miejsce również w Wadowicach. Otóż na wadowickim rynku dojdzie do ekumenicznego spotkania przedstawicieli różnych wyznań i modlitwy błagalnej o miłosierdzie Boże dla całego świata. – Cieszę się – komentuje ks. dr Robert Nęcek, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej – że ponownie z sanktuarium Bożego Miłosierdzia popłynie na cały świat przesłanie świętej siostry Faustyny i wówczas już błogosławionego Jana Pawła II. Miłosierdzie w obecnej rzeczywistości jest nam nad wyraz potrzebne, a wręcz konieczne.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki