Logo Przewdonik Katolicki

lichen.pl

Barbara Sawic
Fot.

Jednym z narzędzi umożliwiających kontakty międzyludzkie jest we współczesnym świecie dobrze zaprojektowana witryna (strona) internetowa. Ich właścicielom zależy na dotarciu do grup docelowych i budowaniu wizerunku. Od twórcy witryny zależy, czy będzie ona ładna i ciekawa, a przy tym prosta w nawigacji.


 

 

Jak poinformował Robert Adamczyk z Biura Prasowego Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym, ostatnio uległa gruntownej przebudowie witryna internetowa Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Potencjalnych użytkowników ucieszy informacja, że witryna zyskała na przejrzystości i łatwości dostępu do informacji. W centralnej części umieszczono sekcje: „Aktualności” i „Relacje”. Po prawej stronie – kalendarz, program codziennej posługi, informacje o czytaniach liturgicznych na dany dzień tygodnia. Tu także znajduje się wyszukiwarka, dzięki której łatwo znajdziemy potrzebną informację dotyczącą sanktuarium. Lewa kolumna strony przeznaczona jest na zakładki informujące na bieżąco o działalności funkcjonujących na terenie sanktuarium: Hospicjum im. bł. Stanisława Paczyńskiego, Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego, Centrum Formacji Maryjnej i in. Chcąc odbyć wirtualną wędrówkę po bazylice NMP Licheńskiej, wystarczy kliknąć na widoczną pod zakładkami ikonę (zdjęcie bazyliki). Można też pobrać plan sanktuarium (plik pdf) i wydrukować go.

Choć wydaje się to oczywiste, to jednak dodajmy, że nowa strona zawiera informacje na temat dziejów licheńskiego wzgórza, wizerunku Matki Bożej Bolesnej, Zgromadzenia Księży Marianów itp. Informuje o uroczystościach i wydarzeniach organizowanych przez sanktuarium i o życiu duszpasterskim parafii św. Doroty w Licheniu. Dla pielgrzymów zmotoryzowanych przygotowano mapę dojazdową, która pomoże w znalezieniu trasy przejazdu do Lichenia. Nowa strona funkcjonuje pod dotychczasowym adresem www.lichen.pl.


Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki