Logo Przewdonik Katolicki

Tu chcę zasłużyć na życie wieczne

PK
Fot.

Z przymrużeniem oka tolerancyjnego przełożonego zostałem oddelegowany do zajmowania się rodzinami początki duszpasterzowania rodzinom wspominał z uśmiechem bp Stefanek, laureat Nagrody Ciesielskiego.

– Z przymrużeniem oka tolerancyjnego przełożonego zostałem oddelegowany do zajmowania się rodzinami – początki duszpasterzowania rodzinom wspominał z uśmiechem bp Stefanek, laureat Nagrody Ciesielskiego.

 

W sali senackiej Politechniki Krakowskiej pasterz diecezji łomżyńskiej bp Stanisław Stefanek odebrał prestiżowe wyróżnienie, któremu „patronuje” Jerzy Ciesielski – były student, a potem wykładowca i doktor z habilitacją tej technicznej uczelni. Uroczystość odbyła się 9 lutego. Nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny po raz 15. przyznała Fundacja „Źródło”.

 

Laureat

Bp  Stanisław Stefanek jest ordynariuszem diecezji łomżyńskiej. Jego zasługi w pracy na rzecz polskich rodzin są nieocenione. Był dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomiankach. Jest wiceprzewodniczącym Rady Episkopatu ds. Rodziny oraz członkiem Prezydium Papieskiej Rady ds. Rodziny. Ksiądz biskup promuje ruchy prorodzinne (np. Ruch Rodzin Nazaretańskich, Kościół Domowy, wspólnoty Focolari). Zainicjował otwarte studium dla małżonków. Dał początek Marszom dla Życia i Dniom Młodzieży. Założył Centrum Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, okno życia i katolicki ośrodek adopcyjno-opiekuńczy.

W swoim przemówieniu laureat podkreślał, że wiele uczy się od rodzin, które spotyka. To pole swojej działalności duszpasterskiej nazwał miejscem, w którym chce sobie zasłużyć na życie wieczne. Zaznaczył, że przyczyną wielu ludzkich problemów jest uniezależnianie się od Boga.

*

Na uroczystości była obecna  Danuta Ciesielska, żona Sługi Bożego. Kard.  Stanisława Dziwisza reprezentował bp Jan Szkodoń. Przybyli także m.in. autor książek o Jerzym Ciesielskim ks. prof. Jan Machniak, ks. dr Andrzej Scąber, który wygłosił homilię podczas Mszy św. dziękczynnej za bp. Stefanka oraz laureaci nagrody w minionych latach.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki