Logo Przewdonik Katolicki

Dla spragnionych ciszy

Ks. Piotr Gąsior
Fot.

Tam zawsze jest pięknie i tam zawsze jest miło. Pięknie, bo ośrodek na Śnieżnicy jest położony w malowniczej okolicy, pośród naturalnej przyrody i z dala od zgiełku. A miło, ponieważ gospodarz miejsca, czyli ks. Jan Zając przyjmuje wszystkich przybyłych gości z otwartym sercem, zapraszając do kaplicy i na małe co nieco przy stole.

 

 

My dotarliśmy do ośrodka na Śnieżnicy szlakiem zielonym od strony Kasiny Wielkiej. Można również dojść z Mszany Dolnej lub Jurkowa. Po chwili oddechu poszliśmy się pokłonić Panu Jezusowi w kościółku zwanym „górskim”. Pierwsza kaplica stanęła w tym miejscu już w 1931 r. Po wojnie teren ten został zagarnięty przez władze komunistyczne, a miejsce kultu uległo likwidacji. Dziś znów się rozwija i przyjmuje ludzi spragnionych ciszy i Bożego tchnienia. Po rozebranej w 1968 r. kaplicy pozostał jedynie krzyż i drewniane tabernakulum. Moją uwagę zwróciło ponadto bardzo konkretne ogłoszenie, że Msze św. są odprawiane w tutejszej świątyni w niedziele o godz. 10 i 12. Natomiast spowiedź jest możliwa 15 minut przed Eucharystią lub na prośbę o każdej innej porze. Brawo dla księdza kapelana za taką duszpasterską dyspozycyjność. Więcej na: www.snieznica.ksm.org.pl. Jeśli tam jeszcze ktoś nie był, zapewniamy, że warto.

 


 

Kontakt:

Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjny na Śnieżnicy

34–741 Kasina Wielka, powiat Limanowa
tel./fax: 18 33 14 320
kom.  502 319 801
snieznica@ksm.org.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki