Logo Przewdonik Katolicki

Pierwszy dzwonek z Caritas

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Z uśmiechem do szkoły to hasło akcji, której inicjatorem od wielu lat jest Caritas Diecezji Bydgoskiej. Jej celem jest kupno wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich oraz dysfunkcyjnych.

„Z uśmiechem do szkoły” – to hasło akcji, której inicjatorem od wielu lat jest Caritas Diecezji Bydgoskiej. Jej celem jest kupno wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich oraz dysfunkcyjnych.

 

Znakiem rozpoznawczym przedsięwzięcia były specjalne cegiełki o nominałach jednego, dwóch i pięciu złotych. – Rozprowadzali je w parafiach i placówkach edukacyjnych wolontariusze Szkolnych i Akademickich Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas – tłumaczył ks. prałat Wojciech Przybyła. Wśród darów znalazły się plecaki, tornistry, przybory szkolne. Razem było to tysiąc wyprawek.

Caritas Diecezji Bydgoskiej przystąpiła również do akcji Caritas Polska pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”. – Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy tornistry zostały wyposażone w niezbędne przybory, potrzebne każdemu dziecku rozpoczynającemu nowy rok szkolny – dodał ks. Przybyła.

Ważnym elementem kampanii był jej finał. Organizatorem trzeciego pikniku rodzinnego „Tornister pełen uśmiechów” była Caritas Polska wspólnie z Caritas poznańską oraz Urzędem Miasta Poznania. Spotkanie odbyło się w pierwszy weekend roku szkolnego w Poznaniu. Podczas charytatywnej imprezy wystąpili m.in. Ewa Farna, Volver, Paweł Stasiak z zespołem Papa D, Monika Kuszyńska oraz Tomek Dolski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki