Logo Przewdonik Katolicki

Zaproszenie bp. Jana Tyrawy przed Odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości w katedrze bydgoskiej

PK
Fot.

Umiłowani Diecezjanie!

 

Umiłowani Diecezjanie!

 

Stało się tradycją, że Uroczystość ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej Diecezji obchodzona 8 września poprzedzona jest dniami modlitw, spotkaniami poszczególnych grup, stowarzyszeń, wspólnot. W ten sposób uzmysławiamy sobie, że Kościół, który tworzymy, to – jak pisze św. Paweł – jedno ciało, choć składa się z wielu członków (por 1 Kor 12, 12). Jak budować tę jedność? Gdzie uczyć się tej wzajemnej miłości? Dla chrześcijanina odpowiedź może być tylko jedna, a przypomina nam o niej temat obecnego roku duszpasterskiego. Komunia z Bogiem jest jedyną drogą do prawdziwej jedności, pokoju z drugim człowiekiem.   

               

Drodzy Siostry i Bracia!

                W tym właśnie duchu przeżyjmy tegoroczny Odpust w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Niech dni modlitw, które rozpoczną się już 29 sierpnia – ich szczegółowy program znajdziemy na stosownych afiszach – zgromadzą w naszej katedrze jak największą liczbę Diecezjan świeckich i duchownych. Niech Maryja, którą Bóg wybrał na Matkę Jezusa, uczy nas przeżywać prawdziwą z Nim jedność. Ona nosiła Boga-Człowieka pod swoim sercem. Oby każdy z nas miał serce otwarte na Jezusa i w ten sposób otwarte na drugiego człowieka. Patrząc na nasze życie społeczno-polityczne, widzimy, jak bardzo tej otwartości potrzebujemy.

               

Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zapraszam na Uroczystą Sumę Odpustową sprawowaną 8 września o godz. 18. Zechciejmy spotkać się z Matką Pięknej Miłości i pozwolić Jej napełnić nasze serca prawdziwą miłością i jednością.   

                                                                             

Z serca błogosławię

 

 

    + Jan Tyrawa

Biskup Ordynariusz

   Diecezji Bydgoskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki