Logo Przewdonik Katolicki

Salve IX - 2011

Barbara Sawic
Fot.

W niedzielę 10 lipca w parafii św. Andrzeja w Mąkolnie, po raz pierwszy na terenie diecezji włocławskiej, odbył się ogólnopolski zlot motocyklistów pn. Salve. Modlitwa Motocykle Muzyka. Takie spotkania miłośników harleyów (i nie tylko) zapoczątkował dziewięć lat temu ks. Sławomir Nowak z Kalisza, obecnie kustosz sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Skalmierzycach, zapalony harleyowiec

 

W niedzielę 10 lipca w parafii św. Andrzeja w Mąkolnie, po raz pierwszy na terenie diecezji włocławskiej, odbył się ogólnopolski zlot motocyklistów pn. „Salve. Modlitwa – Motocykle – Muzyka”. Takie spotkania miłośników harleyów (i nie tylko) zapoczątkował dziewięć lat temu ks. Sławomir Nowak z Kalisza, obecnie kustosz sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Skalmierzycach, zapalony harleyowiec.

 

 

Tegoroczne Salve zgromadziło rekordową liczbę zmotoryzowanych, którzy przybyli w liczbie ok. 2000 motocykli (częstokroć dwie osoby na jednym pojeździe). Do Mąkolna, gdzie znajduje się drewniany kościół z 1750 r., zaprosił ich tutejszy proboszcz ks. kanonik Jan Frączek. Mieszkańcy parafii entuzjastycznie witali gości (przy okazji: łacińskie salve znaczy witaj) i życzliwie przyjęli. Razem z nimi uczestniczyli w Mszy św. koncelebrowanej przez ks. Sławomira Nowaka, ks. Jana Frączka i ks. Zbigniewa Barcza, który wygłosił homilię.

Dotychczas zloty organizowano w obrębie diecezji kaliskiej. Zgodnie z założeniem, Msza św. sprawowana jest zawsze w parafiach, gdzie są kościoły drewniane, dla propagowania zabytków drewnianej architektury sakralnej. Motocykliści modlą się w różnych intencjach, m.in. za dusze zmarłych kolegów. Proszą też Boga o  wszelkie łaski dla siebie. 

Zloty „Salve” dobrze służą ewangelizacji, stanowią okazję do poznawania problemów innych ludzi oraz do nawiązywania i zacieśniania duchowych pomostów między osobami mającymi tę samą pasję. W naturalny sposób skłaniają motocyklistów do refleksji nad szacunkiem dla życia: swojego i innych ludzi.  

Spotkanie w Mąkolnie było wzorowo zorganizowane. Zaangażowaniem wykazali się zwłaszcza Krzysztof Śniegowski i członkowie grupy motocyklowej WGM Sompolno z Romanem Bednarkiem na czele.

Zainteresowanym tematyką związaną z przedsięwzięciem pn. „Salve – Modlitwa – Motocykle – Muzyka” rekomendujemy bogatą w wiadomości i często uaktualnianą stronę internetową www.salve.motur.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki