Logo Przewdonik Katolicki

Basen dla ochłody

PK
Fot.

Mały czy duży? Okrągły czy może w formie wieloryba? Dmuchany czy na stelażu? Wbrew pozoru decyzja o zakupie basenu wcale nie należy do najprostszych.

 

Zarówno mieszkańcy domów jednorodzinnych, jak i zapaleni działkowicze doceniają możliwość kojącej kąpieli na świeżym powietrzu. Baseny ogrodowe stały się nie tylko bardzo popularne, ale przede wszystkim ogólnodostępne. Wybór na rynku jest ogromny. Możemy więc nie tylko dopasować basen do naszych potrzeb związanych z wolną powierzchnią, ale również wybrać interesujący nas kształt i kolory.

 

Rodzaje

Przed zakupem najpierw należy zastanowić się, jaki rodzaj basenu nam odpowiada. Rozróżnić można baseny dmuchane, rozporowe i stelażowe. Oczywiście pomijamy tu baseny klasyczne wbudowywane w ziemię. Dla naszych małych pociech najlepsze są baseny dmuchane i rozporowe. Dzięki miękkim brzegom są bezpieczne. Oba rodzaje basenów mogą być dmuchane za pomocą specjalnych pompek. Rozporowe są większe i mieści się w nich przeważnie ok. 6 osób.

Dłuższy czas montażu, ale również pewniejszą „żywotność” mają baseny stelażowe. Przeważnie w komplecie są zaopatrzone w drabinkę, a nawet filtr.

 

Akcesoria

Niezależnie, jaki rodzaj basenu wybierzemy, warto dokupić parę akcesoriów. Aby woda była przejrzysta, powinno się używać filtrów. Ponadto basen powinien mieć przykrycie, za pomocą którego będziemy mogli chronić wodę przed zanieczyszczeniami. Do większych basenów warto dokupić drabinkę, najlepiej z barierką, która ułatwi wchodzenie do wody i zabezpieczy przed poślizgnięciem się. Aby stworzyć przyjazne miejsce na wodne zabawy, warto położyć pod basen specjalną matę. Nie tylko dodatkowo zabezpieczy ona dno, ale również ochroni przed wnoszeniem do wody np. trawy spod nóg.

 

Zakup

Starajmy się unikać podejrzanie tanich promocji w marketach. Niestety bardzo często jakość produktu wytworzonego tanim kosztem pozostawia wiele do życzenia. Zamiast cieszyć się z kąpieli, będziemy musieli co rusz łatać dziury. Inwestycja w solidnie wykonany basen i odpowiednia dbałość o konserwację zapewniają radość kąpieli na kilka sezonów. Jeśli ktoś natomiast nie może pozwolić sobie na droższy zakup, zawsze może stosować metodę jednosezonową. Polega ona na kupowaniu basenu tańszego ze świadomością, że za rok być może będzie trzeba kupić kolejny.

ter

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki