Logo Przewdonik Katolicki

Nowi w Dziele

Kamila Tobolska
Fot.

Podczas Mszy św. kończącej rok pracy Dzieła Biblijnego dziękowano Bogu za dar zrozumienia Jego Słowa i proszono o umiejętność życia nim na co dzień.

 

 

 

W Eucharystii, której 11 czerwca w kaplicy Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu przewodniczył abp Stanisław Gądecki, koncelebrowanej przez ks. dr. Tomasza Siudę, o. dr. Adama Sikorę i ks. Artura Andrzejewskiego (na zdjęciu), wzięli udział członkowie Dzieła Biblijnego oraz uczestnicy kursów biblijnych. Na początku Mszy św. ks. dr Tomasz Siuda, moderator Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Poznańskiej, poinformował, że w tym roku podstawowy i pogłębiony kurs formacji biblijnej ukończyło ponad 100 osób. − W nowym roku akademickim, oprócz prowadzenia kursów chcemy iść dalej. Powołujemy więc Studium Biblijno-Patrystyczne z elementami archeologii biblijnej – zapowiedział ks. Siuda. Natomiast abp Gądecki w wygłoszonej homilii przypomniał, że „podstawowym obowiązkiem każdego ucznia Chrystusowego jest przepowiadanie orędzia Jezusa” i dzielenie się nim z innymi. Zwrócił jednak uwagę, że głoszenie Królestwa Bożego nie polega na samym nauczaniu, bowiem „głosząc Chrystusa, uczniowie prowadzą ludzi na spotkanie z Nim”.

Na zakończenie Eucharystii arcybiskup osobiście wręczył legitymacje 22 nowo przyjętym członkom Dzieła Biblijnego, w tym ks. Arturowi Andrzejewskiemu. Wszyscy oni, podobnie jak s. Magdalena Wielgus ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek na poznańskim Morasku, mają nadzieję w ramach Dzieła pogłębiać swoją duchowość biblijną. − Myślę, że każdy z nas ma także swoją codzienną postawą dawać świadectwo w środowisku, szczególnie zawodowym, w którym się znajduje − zauważyła z kolei Dominika Mroczek z parafii pw. św. Mateusza w Opalenicy. Wszystkim nowo przyjętym członkom Dzieła Biblijnego abp Gądecki życzył, aby rozmiłowanie w Słowie Bożym prowadziło ich do coraz głębszego zasłuchania w nie i wydawało owoce najpierw w ich własnym życiu, a potem w duchu apostolskim, który – jak zauważył – jest potrzebny w naszej ojczyźnie.

 

 


Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II to stowarzyszenie wiernych, którego celem jest pogłębianie rozumienia Słowa Bożego oraz formacja do duchowości i kultury biblijnej. Więcej informacji na: www.poznan.biblista.pl.

 


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki