Logo Przewdonik Katolicki

Niech promienieje świętość

oprac. Barbara Sawic
Fot.

Pod tym hasłem 5 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim obchodzono uroczystość związaną z beatyfikacją patrona placówki. W obchodach uczestniczyli uczniowie i ich rodzice, zaproszeni goście, dyrekcja i grono pedagogiczne.


 

 

Honorowe miejsca na widowni zajęli: wójt gminy Kazimierz Biskupi Jan Puszkarek, przewodniczący Rady Gminy Józef Młodożeniec, proboszcz miejscowej parafii św. Marcina z Tours ks. Krzysztof Gąsiorowski, rektor WSD Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim ks. Włodzimierz Burzawa MSF i prorektor ks. Kazimierz Świderski MSF oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Po wspólnej modlitwie rozpoczął się program artystyczny, który poprowadzili uczniowie klas szóstych. Czwartoklasiści przedstawili  polskość w patriotycznym polonezie, dzieci z klas drugich zaśpiewały piosenkę o świętości, trzecioklasiści zaś przypomnieli znaczenie pokoju na świecie i w symbolicznym geście wypuścili gołębie. Uczniowie z najmłodszych klasy wystąpili w tańcu wdzięczności za dar świętości Jana Pawła II, a piątoklasiści przypomnieli – w różnych językach – wyjątki z nauczania Ojca Świętego. Na zakończenie wystąpił chór absolwentów pod dyrekcją Jana Sikorskiego. Widownia była zachwycona programem artystycznym.

Do uroczystości uczniowie przygotowywali się od kilku miesięcy, w ramach autorskiego projektu edukacyjno-wychowawczego Barbary Grzelaczyk i Wioletty Figaj. Obejrzeli film Jan Paweł II. Szukałem Was, brali aktywny udział w lekcjach wychowawczych na temat dokonań Ojca Świętego, uczestniczyli w konkursach wiedzy o życiu i pontyfikacie papieża. Efektem ich działań są m.in. udane prezentacje multimedialne o tematyce papieskiej, wiersze, portrety przyszłego błogosławionego. Najlepsze prace artystyczne, odpowiednio wyeksponowane na korytarzach szkolnych, 5 maja, po akademii, budziły wśród zwiedzających pozytywne emocje. Chętnie zwiedzano też okolicznościową wystawę urządzoną w Sali Patrona. Miłym akcentem był poczęstunek dla wszystkich – kremówki.

Wspomnijmy, że 6 i 7 kwietnia, dzięki współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów szkoła zorganizowała kiermasz wielkanocny. Uzyskany dochód wykorzystano na uzupełnienie wyposażenia Sali Patrona i zakup nagród dla dzieci. Najlepsi uczniowie otrzymali wartościowe książki, które ufundował i 5 maja wręczył ks. proboszcz Gąsiorowski wraz z dyrektorem Włodarczykiem i przedstawicielem Rady Rodziców. Na pamiątkę uroczystości księża misjonarze Świętej Rodziny podarowali szkole portret Jana Pawła II, ks. proboszcz (oprócz wspomnianych książek) – baner z wizerunkiem Ojca Świętego. Ufundowany przez Radę Rodziców mosiężny kwietnik ustawiono przy popiersiu błogosławionego patrona.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki