Logo Przewdonik Katolicki

Podziel się Słowem

oprac. Barbara Sawic
Fot.

Codziennie zalewani jesteśmy potokami słów, które płyną z odbiorników telewizyjnych i radiowych, z ust domowników, przyjaciół i znajomych. Pełne gwaru są ulice, szkoły, sklepy, dworce, miejsca pracy, a nawet niektóre sale szpitalne. Słowa docierają do nas z książek, gazet, internetu, z afiszy i reklam. Wywołują różne reakcje. Czasem mamy do czynienia z wartościową wymianą informacji i poglądów; czasem z niepotrzebną, czczą gadaniną.

Codziennie zalewani jesteśmy potokami słów, które płyną z odbiorników telewizyjnych i radiowych, z ust domowników, przyjaciół i znajomych. Pełne gwaru są ulice, szkoły, sklepy, dworce, miejsca pracy, a nawet niektóre sale szpitalne. Słowa docierają do nas z książek,  gazet,  internetu, z afiszy i reklam. Wywołują różne reakcje. Czasem mamy do czynienia z wartościową wymianą informacji i poglądów; czasem – z niepotrzebną, czczą gadaniną.

 

Nieustannie zabiegani, zdominowani problemami szarej codzienności, jakże często potrzebujemy wsparcia, słów otuchy,  życzliwej podpowiedzi, rady, dowartościowania, pochwały. To dlatego kochający Bóg kieruje do człowieka Słowo pełne mocy. Czyni to każdego dnia, przez rozmaite sytuacje, wydarzenia i osoby, a w sposób szczególny – podczas Eucharystii, podczas liturgii słowa. Czy Boże słowo dotrze do ludzkiego serca i zagości w nim? Czy zrodzi modlitwę dziękczynienia i uwielbienia? To zależy od naszego wewnętrznego nastawienia, od koncentracji uwagi i pilności.

Podczas tworzenia młodzieżowego portalu www.mlodziparafianie.pl zawiązała się grupa (wspólnota) siedmiu osób, która stara się systematycznie czytać i rozważać fragmenty Pisma Świętego przewidziane w kalendarzu liturgicznym na dany dzień. Grupę stanowią uczniowie i studenci z Tuliszkowa oraz z innych parafii (Adam, Patrycja, Łukasz, Adrian, Aleksandra, Paulina i Julia). Każda z osób wybrała jeden dzień w tygodniu, w którym zapisuje zdania (czasami tylko jedno) silnie przemawiające do serca. Nadto – własny krótki komentarz, przemyślenie lub modlitwę.

Pamiętajmy: ze słowem Bożym spotykamy się wszędzie tam, gdzie jest ono głoszone. Codziennie nowe zapisy autorstwa wspomnianych „siedmiu wspaniałych” są dostępne na stronie internetowej www.mlodziparafianie.pl w zakładce „Słowo dla Ciebie”.

Również do ciebie, drogi Czytelniku, Bóg kieruje z miłością swoje Słowo. Pisząc komentarz na portalu, pod artykułem z wybranego dnia, i ty możesz podzielić się z innymi radością, którą rodzi w sercu Słowo Boże. Twórcy portalu, członkowie grupy wraz z ks. Marcinem Sadownikiem, wikariuszem parafii św. Wita w Tuliszkowie zapraszają wszystkich do współtworzenia internetowej przestrzeni. Przestrzeni przepojonej Bogiem.  


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki