Logo Przewdonik Katolicki

W blasku świętości

Ks. Piotr Gąsior
Fot.

Gaude, mater Polonia O ciesz się, Matko Polsko prole fecunda nobili! w sławne potomstwo płodna

Gaude, mater Polonia – O ciesz się, Matko Polsko – prole fecunda nobili! – w sławne potomstwo płodna

 

Litania z imprimatur

Jak wypowiedzieć radość, że od dziś możemy o Janie Pawle II nie tylko myśleć jako o świętym, ale również takim go oficjalnie nazywać. Błogosławiony papież staje się naszym orędownikiem przed Bogiem. 12 kwietnia br. kard. Stanisława Dziwisz nadał imprimatur nowej litanii za wstawiennictwem Ojca Świętego. W modlitwie końcowej zwracamy się do Pana Boga słowami: „Miłosierny Boże, przyjmij nasze dziękczynienie za dar apostolskiego życia i posłannictwa błogosławionego Jana Pawła II i za jego wstawiennictwem pomóż nam wzrastać w miłości do Ciebie i odważnie głosić miłość Chrystusa wszystkim ludziom”.

 

Błogosławiony razy 50

Ergo, felix Cracovia zyskujesz kolejnego patrona. Tym samym nasze miasto i cała diecezja stają się jeszcze bardziej odpowiedzialne za wiarygodny przekaz nauczania papieskiego. Już wkrótce słowa z litanii do błogosławionego Jana Pawła II, która w pewnym sensie jest kwintesencją życia Karola Wojtyły, popłyną z Krakowa na cały świat. Będziemy je śpiewać m.in. podczas najbliższej procesji ku czci św. Stanisława na Skałkę. Dzięki mediom popłyną w eterze. A później zostaniemy wezwani do zdania sprawy, na ile jesteśmy poszczególnym wezwaniom, czyli nauce i postępowaniu papieża, wierni. Wszystkich próśb jest 50. Oto niektóre z nich:

Bracie i Mistrzu kapłanów,

Ojcze osób konsekrowanych,

Patronie rodzin chrześcijańskich,

Umocnienie małżonków,

Obrońco nienarodzonych,

Opiekunie dzieci, sierot i opuszczonych,

Przyjacielu i Wychowawco młodzieży,

Dobry Samarytaninie dla cierpiących,

Wsparcie dla ludzi starszych i samotnych,

Głosicielu prawdy o godności człowieka,

Mężu modlitwy zanurzony w Bogu…

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki