Logo Przewdonik Katolicki

"Ślady Jana Pawła II w nas"

PK
Fot.

Każdego roku w sobotę przed Niedzielą Palmową organizowana jest Droga Krzyżowa, którą odprawiamy, przechodząc ulicami Bydgoszczy. Ma ona wyjątkowy charakter i z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej wiernych, nie tylko z Bydgoszczy.

 

W związku z tym, że tegoroczne nabożeństwo odbywać się będzie na krótko przed beatyfikacją Jana Pawła II, pragniemy przeżyć tę modlitwę – w jakimś sensie – razem z nim. Ten papież swoim nauczaniem, swoją postawą zmienił losy świata, losy Europy. Wpływał na życie wielkich, ale także zwykłych ludzi. Inspirował, zachęcał, dodawał otuchy. Był i jest dla wielu drogowskazem, wyraźnie wskazującym drogę do prawdziwego pokoju, sprawiedliwości, solidarności. Jak dobry ojciec uczył – i zapewne wciąż uczy – głębokiej wiary i całkowitego oddania się Chrystusowi, zaufania Bogu do końca.

Myślę, że trudno przecenić rolę, jaką Jan Paweł II odegrał także w życiu wielu z nas – czytających te słowa. Stąd prośba do wszystkich diecezjan, by napisać – tak to zatytułowaliśmy – o śladach, jakie Jan Paweł II zostawił w nas. W jaki sposób wpłynął i zmienił nasze życie, jak nas inspirował…

Pragniemy skorzystać z tych świadectw (oczywiście dokonując pewnej selekcji), przygotowując rozważania do tegorocznej Drogi Krzyżowej. Chcemy, by z jednej strony była ona dowodem, że nasza miłość, szacunek do Jana Pawła II wyrażają się w bardzo konkretny sposób w codziennym życiu wielu z nas, a z drugiej, by to nabożeństwo było wspólną modlitwą o realizowanie jego przesłania, nauczania w naszym życiu indywidualnym i społecznym.

Świadectwa proszę przesyłać na adres „Przewodnika Katolickiego Diecezji Bydgoskiej” do końca marca. Już teraz dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzą na nasz apel.

 

W imieniu organizatorów Drogi Krzyżowej

ks. Dariusz Białkowski

diecezjalny duszpasterz młodzieży diecezji bydgoskiej

 „Przewodnik Katolicki Diecezji Bydgoskiej”

ul. Ks. Malczewskiego 1

85-104 Bydgoszcz

z dopiskiem „Ślady Jana Pawła II w nas”

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki