Logo Przewdonik Katolicki

Wiosna misyjna

Magdalena Guziak-Nowak
Fot.

Bogu niech będą dzięki, że jest was tak wielu

 

„”

 

 

Wielokrotnie powtarzane „dziękuję” padło tydzień temu w stronę ruchów i stowarzyszeń archidiecezji krakowskiej. 23 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbyło się spotkanie organizacji katolickich – starych i nowych, mających korzenie w Krakowie.

 

Nowa epoka

Prawdziwe święto rozpoczęło się konferencją kard. Stanisława Ryłko, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich. Zwracał uwagę, że misją laikatu jest czynienie Boga obecnym w świecie, a racją bytu organizacji zrzeszających katolików apostolstwo wykraczające poza struktury i mury kościoła. Podczas homilii, którą wygłosił w wypełnionej po brzegi świątyni, podkreślał, że żywsze od Soboru Watykańskiego II ruchy są znakiem czasu, „darem, który budzi wielką nadzieję na dzisiaj i na jutro”. W nowej epoce ich wielości i różnorodności kard. Ryłko wskazał na trzy konkretne zadania, które mają do spełnienia: współpracować ze sobą, a nie rywalizować, być szkołami świętości życia oraz z pasją głosić Ewangelię, także w Polsce i Europie, które potrzebują nowej ewangelizacji. – Dziękuję wam za wiosnę misyjną – zwrócił się raz jeszcze do świeckich.

 

Nowi animatorzy, nowy Kościół

Spotkaniu liderów ruchów i stowarzyszeń kościelnych towarzyszyła 40. Pielgrzymka Grup Apostolskich. Podczas Mszy św. kard. Ryłko i kard. Dziwisz mianowali ponad 70 animatorów i moderatorów młodzieżowych wspólnot. Natomiast po Eucharystii metropolita krakowski wmurował kamień węgielny pod budowę powstającego kościoła, który w przyszłości ma nosić wezwanie Jana Pawła II.


 

 

W naszej archidiecezji działa ok. 60 ruchów i stowarzyszeń katolickich. Angażuje się w nie ok. 10 tys. świeckich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki