Logo Przewdonik Katolicki

Serce pęka z żalu

Robert Adamczyk
Fot.

W niedzielę 26 września, na autostradzie w okolicach Schönefeld doszło do wypadku z udziałem polskiego autokaru. Pasażerami byli turyści mieszkańcy gminy Złocieniec, powracający do domów z wycieczki zorganizowanej przez Nadleśnictwo Złocieniec. Trzynaście osób poniosło śmierć, a wiele jest rannych.

W niedzielę 26 września, na autostradzie w okolicach Schönefeld doszło do wypadku z udziałem polskiego autokaru. Pasażerami byli turyści – mieszkańcy gminy Złocieniec, powracający do domów z wycieczki zorganizowanej przez Nadleśnictwo Złocieniec. Trzynaście osób poniosło śmierć, a wiele jest rannych.

 

 

– Dwa dni po wypadku, z pogrążonego w żałobie Złocieńca przyjechaliśmy do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Rozważaliśmy, czy nie odwołać pielgrzymki, jednak ostatecznie postanowiliśmy, że dojdzie ona do skutku. Przede wszystkim po to, by w tym świętym miejscu modlić się za ofiary katastrofy, za rannych i za wszystkie pogrążone w bólu rodziny – wyjaśniała ze łzami w oczach  Wiesława Borkowska. –  Złocieniec jest niewielki; każdy z nas, jak tu jesteśmy, stracił znajomych. Serce pęka z żalu...

Z pielgrzymami nie przyjechali do Lichenia dziadkowie Karoliny: najmłodszej uczestniczki wycieczki, która zginęła w katastrofie w dniu swoich trzynastych urodzin. Wycieczkę do Hiszpanii, jako prezent urodzinowy i w nagrodę za dobre oceny, ufundowali jej rodzice i babcia. 

O godz. 19 pielgrzymi wzięli udział w Mszy św. odprawionej w bazylice Matki Bożej Licheńskiej, a na zakończenie serdecznie podziękowali ks. Wojciechowi Sokołowskiemu MIC, przełożonemu domu zakonnego księży marianów, za pomoc w zorganizowaniu Eucharystii. W tym samym czasie w kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej trwały Msze św. i nabożeństwa w intencji tragicznie zmarłych, rannych oraz ich rodzin.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki