Logo Przewdonik Katolicki

Na święta do sanktuarium

Witold Nowak
Fot.

E-mail z Lichenia Od dwóch lat okres od Wigilii Bożego Narodzenia do Nowego Roku jest w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej czasem niezwykłym. Księża marianie zapraszają gości do spędzania świąt właśnie w tym miejscu. Zimą w Licheniu nie ma tłumów, spacerującym pielgrzymom towarzyszy spokój i harmonia. Na niezwykłą, duchową atmosferę przeżywania czasu świątecznego składają...

E-mail z Lichenia

Od dwóch lat okres od Wigilii Bożego Narodzenia do Nowego Roku jest w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej czasem niezwykłym. Księża marianie zapraszają gości do spędzania świąt właśnie w tym miejscu.Zimą w Licheniu nie ma tłumów, spacerującym pielgrzymom towarzyszy spokój i harmonia. Na niezwykłą, duchową atmosferę przeżywania czasu świątecznego składają się: stała opieka duszpasterska, bliskość cudownego obrazu oraz Msze św. i nabożeństwa.
Potrzeba wspólnotowego świętowania i radość osób, które spędziły Boże Narodzenie w sanktuarium, stały się impulsem do wystosowania ponownego zaproszenia. Dom Pielgrzyma "Arka", położony wśród lasów i jezior tuż przy bazylice, będzie otwarty dla gości od Wigilii do Nowego Roku. - Zależy nam na rodzinnym, radosnym spędzeniu świąt Narodzenia Pańskiego. Zadbamy o to, by zapewnić gościom jak najlepsze warunki do przeżycia tego czasu - powiedział ks. Zbigniew Krochmal MIC, rzecznik prasowy sanktuarium maryjnego w Licheniu. Księża marianie służyć będą duszpasterską radą i posługą w konfesjonale. Wszyscy zbiorą się przy wigilijnym stole, na dzieleniu się opłatkiem, na wspólnej wieczerzy.
Uczestnicy świątecznego spotkania w "Arce" otrzymają prezenty od św. Mikołaja. Wezmą udział w Pasterce odprawionej w bazylice. W trakcie liturgii po raz pierwszy zabrzmią pełnym głosem największe w Polsce organy. Pielgrzymi będą też mogli wspólnie śpiewać kolędy, cieszyć się piękną, czterometrową choinką. O świąteczny nastrój zadbają "pomocnicy św. Mikołaja", czyli osoby, które pomogą pielgrzymom w beztroskim spędzeniu Bożego Narodzenia. Są wśród nich zakonnicy ze Zgromadzenia Księży Marianów oraz osoby świeckie. Na spędzających święta w Licheniu czekają jeszcze inne atrakcje. Jedną z ciekawszych jest wjazd pod kopułę bazyliki, czyli w miejsce niedostępne na co dzień dla pielgrzymów. Będzie też można zobaczyć zimową panoramę sanktuarium z punktu widokowego, czyli ze 141,5-metrowej wieży.
Na tych, którzy zdecydują się na przyjazd do Lichenia, atrakcje czekają również w ostatnim dniu roku. Dom Pielgrzyma "Arka" po raz kolejny organizuje bezalkoholową, sylwestrową zabawę noworoczną.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki