Logo Przewdonik Katolicki

Ukaż piękno swoich stóp

PK
Fot.

Po trudnym okresie, jakim była tegoroczna długa zima, nasze ciało wymaga intensywnej pielęgnacji. Skupiając się na nim, niestety bardzo często zapominamy o stopach.

 

 

 

Warto wspomnieć, że ten niezwykle skomplikowany „aparat”,  dzięki któremu możemy poruszać się, składa się z 28 kości, 19 mięśni, 107 ścięgien i więzadeł.  Niewiele osób wie, że złe samopoczucie zaczyna się najczęściej od zaniedbanych i chorych stóp. Żeby temu zapobiec, wystarczy kilka minut dziennej pielęgnacji. Wspaniałym odprężeniem dla zmęczonych stóp jest kilkuminutowa kąpiel w ciepłej wodzie. Wspaniale byłoby, gdybyśmy do wody dodali igliwie sosnowe, sól iwonicką lub zwyczajną kuchenną. Po wymoczeniu stopy należy starannie osuszyć, po czym możemy przystąpić do wykonania pedicure, jednak pod tym warunkiem, że nasze stopy są zdrowe, tzn. nie mają głęboko osadzonych odcisków lub wrastających paznokci. Z osuszonych stóp, specjalną skrobaczką lub pumeksem bądź za pomocą peelingu, usuwamy zgrubiały naskórek. Następnie równo przycinamy paznokcie, opiłowujemy je i usuwamy skórki u ich  nasady. Po tych czynnościach stopy natłuszczamy odpowiednim balsamem bądź kremem do stóp. Teraz nadszedł odpowiedni moment na masaż stóp. Stopę należy ująć w dłonie i silnie ugniatać kciukiem jej grzbiet, przesuwając ucisk w kierunku stawu skokowego. Następnie po kolei uciskamy każdy palec stopy z osobna. Na zakończenie kolistymi ruchami masujemy sklepienie stopy, pamiętając, że należy to wykonać w odpowiednim kierunku, czyli od palców ku pięcie.

Założeniem masażu jest leczący dotyk, należy jednak pamiętać, że źle wykonany na pewno nie przyniesie nam ulgi, a wręcz może nawet zaszkodzić. Dlatego też stosujmy najprostsze techniki masażu, niewymagające wprawy, resztę pozostawiając w zwinnych dłoniach specjalistów. Po takiej dawce relaksu możemy dokończyć pielęgnację naszych stóp. Lakierem pomalujmy paznokcie, używając do tego specjalnych separatorów bądź wacików. Tak pięknie zadbane stopy ze spokojem możemy pokazać w letnich sandałkach.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki