Logo Przewdonik Katolicki

Wenecki romantyzm

PK
Fot.

To osobliwie położone miasto zachwyca swym niespotykanym urokiem.

Już z daleka płynąc ku Wenecji, widać potężne kopuły kościołów. Największą uwagę przyciąga ogromna Bazylika św. Marka i Pałac Dożów będący świadkiem wielu wojen, intryg i uroczystych wydarzeń. Oba te jakże wymowne symbole miasta znajdują się na placu św. Marka, który obcokrajowcom kojarzy się z miejscem karmienia gołębi, na stałe już wpisanymi w tutejszy krajobraz.

Wenecja znana jest przede wszystkim z gondoli płynących po wodnych ścieżkach miasta. To właśnie gondolierzy, często urozmaicający śpiewem podróż turystom, sprawiają, że każdy dzień przepełniony jest spokojem i romantyzmem. Tajemnice fenomenu tego miasta odkrywa architektura. Wenecja zbudowana jest na 10 tys. dębowych i wiązanych pali. Ponadto przecina ją aż 200 kanałów i łączy 400 mostów. Turyści bardzo chętnie przyjeżdżają tu w okresie karnawału, gdyż wówczas w mieście odbywają się zabawy i bale maskowe.

 

MW

Fot. RW

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki