Logo Przewdonik Katolicki

Podwodny świat

PK
Fot.

Jest takie miejsce w przepięknej Hiszpanii, gdzie można dostrzec barwy tak połączone i odmienne, jak gdyby ktoś inspirowany tęczowymi odcieniami zaczął kolorować nasz świat.

 

Mowa o największym w Europie oceanarium usytuowanym w nowoczesnej dzielnicy Walencji. Odwiedzając to miejsce, możemy obejrzeć świat porównywalny z tym, który jest na Arktyce, Antarktyce, na Morzu Śródziemnym, a także na wyspach i wybrzeżach Morza Czerwonego. W całym kompleksie budynków, zawierającym między innymi tunele otoczone wielkimi akwariami, mieści się ponad 45 000 osobników ponad 500 różnych gatunków. W ogromnych akwenach wodnych spotkać można na przykład delfiny, pingwiny, foki, koniki morskie (te potrafią być wielkości zaledwie 5 cm!), meduzy, rozgwiazdy, skorupiaki, żółwie wodne, a nawet rekiny.

Niesamowitą atrakcją dla zwiedzających jest delfinarium o głębokości 10,5 m, które ma aż 24 miliony litrów wody. Kilka razy dziennie w audytorium odbywają się pokazy tych morskich ulubieńców publiczności, które swoją zwinnością i przyjaznym usposobieniem cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych.

 

MW

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki