Logo Przewdonik Katolicki

Spokojny sen

PK
Fot.

Badania przeprowadzone w szkołach w Wielkiej Brytanii wykazują, że tamtejsi uczniowie mają najsłabsze wyniki z geografii. Co więcej, jedynie jedna trzecia z nich potrafiła wskazać na mapie Stany Zjednoczone, a jeden na dziesięciu nie potrafił nazwać choć jednego kontynentu. W 2007 roku wprowadzono program mający na celu propagowanie wśród młodzieży zainteresowań sprawami środowiska:...

Badania przeprowadzone w szkołach w Wielkiej Brytanii wykazują, że tamtejsi uczniowie mają najsłabsze wyniki z geografii. Co więcej, jedynie jedna trzecia z nich potrafiła wskazać na mapie Stany Zjednoczone, a jeden na dziesięciu nie potrafił nazwać choć jednego kontynentu. W 2007 roku wprowadzono program mający na celu propagowanie wśród młodzieży zainteresowań sprawami środowiska: zmianami klimatu czy kataklizmami. Zajęcia z tego przedmiotu są często prowadzone przez niewystarczająco dobrze przygotowanych nauczycieli, rzadko też z powodów bezpieczeństwa uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z tego przedmiotu.

 

Do 15 marca można nadsyłać prace na VII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, świat, przyroda”, zachęcający młodych do fotografowania otaczającej ich rzeczywistości. Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu. W konkursie może brać udział młodzież do 21. roku życia. Każdy z uczestników może nadesłać pięć prac wykonanych metodą tradycyjną bądź cyfrową. 

 

Specjaliści medycyny sądowej alarmują, że coraz częściej młodzi sportowcy przed 18. rokiem życia cierpią na liczne urazy, najczęściej układu kostnego. Zbyt długie i intensywne treningi mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie młodego człowieka. Problem stanowią sami trenerzy, którzy zachęcają swoich podopiecznych do nieludzkiego wręcz wysiłku. W takich sytuacjach zabawa przeradza się w udrękę.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki