Logo Przewdonik Katolicki

Parki narodowe

PK
Fot.

Badania przeprowadzone przez szwedzkich naukowców udowodniły, że używanie telefonów komórkowych w godzinach wieczornych może mieć zgubny wpływ dla naszego mózgu. Na ich szkodliwe działanie szczególnie narażone są dzieci oraz młodzież. Prowadzi to u nich do braku koncentracji, problemów z uczeniem się, zmienności nastrojów, a nawet...

Badania przeprowadzone przez szwedzkich naukowców udowodniły, że używanie telefonów komórkowych w godzinach wieczornych może mieć zgubny wpływ dla naszego mózgu. Na ich  szkodliwe działanie szczególnie narażone są dzieci oraz młodzież. Prowadzi to u nich do braku koncentracji, problemów z uczeniem się, zmienności nastrojów, a nawet depresji. U dorosłych telefony komórkowe mogą być przyczyną problemów związanych z zasypianiem oraz tzw. płytkim snem.

 

W dniach 14-16 marca 2008 r. Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu zaprasza na rekolekcje wielkopostne pod hasłem „U progu Auschwitz”. W programie oprócz zwiedzania obozu Auschwitz i celi śmierci św. Maksymiliana Kolbego odprawiona zostanie także Droga krzyżowa Auschwitz-Birkenau oraz Masz święta w intencji pokoju.

 

Coraz więcej nowojorskich szkół korzysta z pomocy profesjonalnych agencji reklamowych, które przygotowują specjalne kampanie zachęcające młodzież do kontynuowania edukacji. O ile uczniowie mieszkający w bogatszych dzielnicach Nowego Yorku są świadomi, jaką wartość ma zdobyte wykształcenie, to ich koledzy z biedniejszych rejonów miasta częściej opuszczają zajęcia i są przekonani, że zajęcia w szkole są czymś zbędnym. W wielu szkołach nauczyciele za pomocą darmowych telefonów komórkowych przypominają uczniom o zbliżającym się teście lub pracy domowej.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki