Logo Przewdonik Katolicki

Konferencja klimatyczna

PK
Fot.

Czym jest konferencja klimatyczna? - W dniach od 1 do 12 grudnia w Poznaniu odbędzie się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Organizacja Narodów Zjednoczonych i Rząd Polski. Konferencja ta odbywa się od czternastu lat, co roku w innym miejscu na świecie. Jej głównym tematem jest poszukiwanie sposobów...

Czym jest konferencja klimatyczna?

- W dniach od 1 do 12 grudnia w Poznaniu odbędzie się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Organizacja Narodów Zjednoczonych i Rząd Polski. Konferencja ta odbywa się od czternastu lat, co roku w innym miejscu na świecie. Jej głównym tematem jest poszukiwanie sposobów na ograniczenie zmian klimatycznych, które postępują na świecie.

 

Kto będzie uczestniczył w konferencji?

- Uczestnikami konferencji są przede wszystkim delegacje rządowe z ponad 192 państw świata. Oprócz tego dziennikarze, którzy zawsze bardzo chętnie uczestniczą w konferencji. Ponadto obecni będą również członkowie organizacji pozarządowych zainteresowani tematyką z dziedziny zmian klimatycznych.

 

Jakie obowiązki i korzyści przynosi dla miasta organizowanie konferencji?

- To pierwsze tak duże i ważne wydarzenie odbywające się w Poznaniu. Organizowanie konferencji to dla miasta ogromne wyzwanie logistyczne. Na Poznaniu spoczywa troska o wszystkie aspekty konferencji. Składa się na to dbałość o wydarzenia kulturalne, program turystyczny, obsługa pod kątem informacyjnym, wolontariat oraz transport publiczny.

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści płynących z zaangażowania miasta. Po pierwsze, doświadczenie, które zdobędzie miasto podczas konferencji, umożliwi ubieganie się w przyszłości o organizację wydarzeń na szczeblu rządowym. Co więcej, nazwa naszego miasta będzie się pojawiać przez dwa tygodnie we wszystkich światowych serwisach informacyjnych. Zdjęcia pokazujące atrakcje Poznania i regionu obiegną całą kulę ziemską. To ogromna szansa na promocję Poznania.

 

Rozmawiała

Hanna Puchalska

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki