Logo Przewdonik Katolicki

26 Prezydent

PK
Fot.

W dniach od 5-8 listopada w Poznaniu odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Flamenco Duende. W ramach imprezy odbędą się warsztaty prowadzone przez hiszpańskich mistrzów flamenco o międzynarodowej sławie: Mercedes Ruiz i Teo Barea Munoz. Ponadto dodatkową atrakcją będę koncerty takich artystów, jak Oscara Guzmana oraz przedstawienie pt. Carmen Concierto...

W dniach od 5-8 listopada w Poznaniu odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Flamenco „Duende”. W ramach imprezy odbędą się warsztaty prowadzone przez hiszpańskich mistrzów flamenco o międzynarodowej sławie: Mercedes Ruiz i Teo Barea Munoz. Ponadto dodatkową atrakcją będę koncerty takich artystów, jak Oscara Guzmana oraz przedstawienie pt. „Carmen Concierto” Małgorzaty Matuszewskiej.

 

Coraz więcej właścicieli galerii sztuki zastanawia się, czy przetrwa do następnego sezonu – obserwują prawdziwy kryzys na rynku dzieł sztuki w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Coraz mniej artystów sprzedaje swoje dzieła w galeriach, znajdując swoich nabywców przez Internet. Wielu pasjonatów sztuki wybiera właśnie ten sposób wzbogacenia swych kolekcji, twierdząc, że odstraszają ich mało przyjazne przestrzenie galerii. Wolą zacisze swojego domu. Przeciwnicy tej rewolucji w świecie sztuki ripostują, iż tylko ocenienie obrazu w naturalnym świetle z różnej odległości, a nie za pomocą ekranu komputera może zagwarantować udany zakup.

 

Przeżywany obecnie kryzys finansowy dotyka wszystkich, ale jak wynika z badań przeprowadzonych przez towarzystwo amerykańskich psychologów, to właśnie kobiety są bardziej narażone na zgubne skutki stresu związanego z krachem ekonomicznym. To właśnie one są najczęściej odpowiedzialne za racjonalne dysponowanie domowym budżetem. Stres wywołany niestabilną gospodarką, wzrastającym bezrobociem czy cenami paliwa może powodować u płci pięknej częstsze pojawianie się bólów głowy, bezsenności, rozdrażnienie czy przemęczenie.

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki