Logo Przewdonik Katolicki

Palma daktylowa

PK
Fot.

6 lipca w Krakowie w godzinach od 10-20 odbędą się Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych, wyprodukowanych przez firmy, pracownie artystyczne i zakłady rzemieślnicze mieszczące się na prawym brzegu Wisły. Oprócz pozycji książkowych dotyczących Podgórza będzie można również nabyć ręcznie wykonane gobeliny, biżuterię, witraże, szklane wyroby metodą fusingu,...

6 lipca w Krakowie w godzinach od 10-20 odbędą się Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych, wyprodukowanych przez firmy, pracownie artystyczne i zakłady rzemieślnicze mieszczące się na prawym brzegu Wisły. Oprócz pozycji książkowych dotyczących Podgórza będzie można również nabyć ręcznie wykonane gobeliny, biżuterię, witraże, szklane wyroby metodą fusingu, świecie wyrabiane i ozdabiane ręcznie. Ponadto uczestnicy jarmarku będą mogli skosztować przysmaków oraz wyrobów cukierniczych jednej z podgórskich restauracji.

 

„Podręcznik JP2. Ojcowskie słowo do młodych świata, Polski i Lednicy” – to zbiór przemówień Ojca Świętego Jana Pawła II do młodzieży, który przygotowała młodzież akademicka z Poznania, Jamnej i Lednicy. Pozycja ta zawiera przemówienia i orędzia Ojca Świętego skierowane do młodych podczas Światowych Dni Młodzieży, pielgrzymek do Polski, spotkań lednickich oraz dwie płyty DVD z nagraniami przemówień z lat 1979-2004. By zachęcić młodych do lektury, w tekstach wytłuszczono najważniejsze fragmenty, na marginesach zaś umieszczono słowa-klucze. Książka dostępna jest na terenie Poznania, Lednicy i Jamnej.

 

Metoda dotąd wykorzystywana w produkcji wytworów ceramicznych, teraz znalazła zastosowanie w medycynie, zwłaszcza przy tworzeniu niemalże „na miarę” ortopedycznych implantów. Obecne implanty np. kości biodrowej lub kolana z biegiem czasu wymagają kolejnych operacji korekcyjnych. Dzięki najnowszym osiągnięciom technologii nowe implanty wykonane są z lżejszego, porowatego materiału, co m.in. ułatwia wykonanie zdjęcia i analizę procesu zrastania się kości. Metoda ta jest ponadto przyjazna środowisku, szybsza w produkcji oraz tańsza, co pozwoli na korzystanie z niej szerszej grupy pacjentów.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki