Logo Przewdonik Katolicki

Pompeje pełne turystów

PK
Fot.

W dniach 27-29 czerwca już po raz 22. odbędzie się w muszli koncertowej przy gliwickiej parafii św. Jacka Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej Cantate Deo. Jest to okazja do śpiewu, muzyki, modlitwy oraz spotkania z Bogiem i człowiekiem, zaś podstawowym jego celem jest konfrontacja artystycznego dorobku młodzieżowych zespołów i solistów...

W dniach 27-29 czerwca już po raz 22. odbędzie się w muszli koncertowej przy gliwickiej parafii św. Jacka Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej – Cantate Deo. Jest to okazja do „śpiewu, muzyki, modlitwy oraz spotkania z Bogiem i człowiekiem, zaś podstawowym jego celem jest konfrontacja artystycznego dorobku młodzieżowych zespołów i solistów” – jak czytamy w zaproszeniu. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie poprawnie wypełnionego i kompletnego formularza zgłoszeniowego z płytą bądź kasetą zawierającą dwie piosenki konkursowe wraz z ich tekstami i zapisem muzycznym do 25 maja drogą pocztową lub mailową. Wszelkie informacje i adresy można znaleźć na stronie www.cantate.pl .

 

W nocy z 16 na 17 maja w godzinach od 19.00-1.00 oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszają na piątą już Noc Muzeów, organizowaną pod hasłem: „1918 – Kraków wolny”. Rozpocznie się ona paradą zabytkowych samochodów. W tegorocznym programie oprócz wystaw organizatorzy proponują także liczne wykłady tematyczne, prezentacje multimedialne oraz warsztaty kreatywne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ponadto w Noc Muzeów obowiązuje 50-proc. zniżka na wszystkie wydawnictwa Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

Badania amerykańskich socjologów dowodzą, iż jednym z najczęstszych problemów trapiących współczesne kobiety jest perfekcjonizm, który niejednokrotnie prowadzi do stanów depresyjnych czy lękowych. Naukowcy podkreślają, iż dotyczy to zwłaszcza młodych, wykształconych kobiet, które na pierwszy rzut oka prowadzą idealne życie: mają rodziny, dobrze płatną pracę, oddane grono przyjaciół. Co istotne, trend bycia doskonałą kreowany jest przede wszystkim przez media. Praktycznie nie ma dziedziny, w której kobiety mogłyby czuć się swobodnie, stąd coraz więcej psychologów zachęca swoje pacjentki do wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach i terapiach, dzięki którym mogą one nauczyć się, że nie muszą być perfekcyjne we wszystkich dziedzinach życia.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki