Logo Przewdonik Katolicki

Rękawiczka

PK
Fot.

Ostatni tragiczny wypadek w zoo w San Francisco, w wyniku którego zginął człowiek, a dwie osoby odniosły poważne obrażenia, nie był przypadkowy. Jak wykazało dochodzenie, wysokość ściany oddzielającej klatkę z tygrysem od balustrady dla zwiedzających, była niezgodna z przepisami. Jednak ekspert Scott Lope, który od 10 lat zajmuje się tygrysami, uważa, że winę ponosi...

Ostatni tragiczny wypadek w zoo w San Francisco, w wyniku którego zginął człowiek, a dwie osoby odniosły poważne obrażenia, nie był przypadkowy. Jak wykazało dochodzenie, wysokość ściany oddzielającej klatkę z tygrysem od balustrady dla zwiedzających, była niezgodna z przepisami. Jednak ekspert Scott Lope, który od 10 lat zajmuje się tygrysami, uważa, że winę ponosi człowiek. Tygrysy to zwierzęta żyjące samotnie, całkowicie nieprzewidywalne. Wiadomo, iż gwałtownie reagują na cokolwiek, co pojawi się w ich otoczeniu. Pomimo że dla większości tych zwierząt jedynym środowiskiem jest klatka w zoo, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla człowieka.

 

Jordańska księżniczka Basma planuje w najbliższym czasie otworzyć ogród botaniczny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż zamierza tam umieścić tradycyjne rośliny charakterystyczne dla klimatu Bliskiego Wschodu. Jak sama podkreśla, pomysł narodził się podczas licznych podróży, gdy nie miała możliwości podziwiania egzotycznych roślinności. „Tempo, z jakim obecnie zmienia się nasz klimat sprawia, że już wkrótce rośliny dobrze nam znane, tj. soczewica, pistacje czy brzoskwinie, mogą po prostu przestać istnieć. Stąd planowany ogród ma być miejscem, gdzie nie tylko będzie można podziwiać różnego rodzaju gatunki, ale ma też pełnić funkcję centrum edukacyjnego” – mówi księżniczka Basma.

 

Siostry albertynki wraz z Franciszkańskim Centrum Młodzieżowo-Powołaniowym „Trzej Towarzysze” z Chorzowa zapraszają młodzież powyżej 17. roku życia na rekolekcje w dniach 14-18 stycznia 2008 roku do Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie. Tematem rekolekcji będzie radość chrześcijańska.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki