Logo Przewdonik Katolicki

Pomysł na hotel

PK
Fot.

Obsesja na punkcie ciała bez skazy w dosłownym tego słowa znaczeniu oraz paniczne unikanie bólu doprowadziły do powstania nowatorskiego pomysłu, który ma zrewolucjonizować świat medycyny. Dotychczas wykonano już około pięćdziesięciu operacji, po których nie ma śladu, bowiem nie przebiegają one jak dotychczas poprzez nacięcie ciała, ale dany organ zostaje usunięty...

Obsesja na punkcie ciała bez skazy w dosłownym tego słowa znaczeniu oraz paniczne unikanie bólu doprowadziły do powstania nowatorskiego pomysłu, który ma zrewolucjonizować świat medycyny. Dotychczas wykonano już około pięćdziesięciu operacji, po których nie ma śladu, bowiem nie przebiegają one jak dotychczas poprzez nacięcie ciała, ale dany organ zostaje usunięty poprzez naturalny otwór w ludzkim ciele, najczęściej przez usta. Dotyczy to zwłaszcza usunięcia pęcherzyka żółciowego oraz wyrostka robaczkowego. Zwolennicy tego typu operacji podkreślają ich krótkotrwałość i bezinwazyjność; kilka godzin po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Niektórzy medycy zwracają jednak uwagę, że mogą one prowadzić do licznych komplikacji.

 

We wschodniej części Australii, ponad sześćdziesiąt stóp pod powierzchnią ziemi, naukowcy odkryli szczątki narzędzi pochodzące sprzed ponad trzydziestu pięciu tysięcy lat. To odkrycie potwierdza, iż tereny te były zamieszkiwane przez Aborygenów. Choć znalezione przedmioty to głównie wyrzeźbione ze skały noże różnej wielkości, archeolodzy przewidują przeprowadzenie licznych badań, które odpowiedzą m.in. na pytanie, co jedli mieszkańcy tych regionów Australii.

 

Drugiego maja w południe w Wolsztynie, mieście, które słynie z zamiłowania do parowozów,  cukiernicy będą próbowali pokonać rekord w budowie największego na świecie pojazdu z ciasta i kremu. Słodki środek lokomocji ma ważyć ponad 1,5 tony. Już od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia. Cukiernicy debatują nad wyborem smaków kremów i receptury ciasta. Wszyscy, którzy wezmą udział w biciu rekordu, będą mogli skosztować ich wyniku pracy.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki