Logo Przewdonik Katolicki

Barwny tydzień

PK
Fot.

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego kolorowa Szkoła przyjazna uczniom i nauczycielom, antydepresyjna, radosna to wcale nie fikcja. Tak może być naprawdę. Wystarczy niekiedy odrobina koloru i uśmiechu. To założenie Tygodnia Kolorów, akcji wymyślonej przez Grzegorza Pleszyńskiego, plastyka z Szubina. W Szkole Podstawowej...

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego – kolorowaSzkoła przyjazna uczniom i nauczycielom, „antydepresyjna”, radosna – to wcale nie fikcja. Tak może być naprawdę. Wystarczy niekiedy odrobina „koloru i uśmiechu”. To założenie „Tygodnia Kolorów”, akcji wymyślonej przez Grzegorza Pleszyńskiego, plastyka z Szubina.

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy już po raz drugi zostały zorganizowane kolorowe dni, inspirujące uczniów do pozytywnego działania z uśmiechem na twarzy i wzajemną życzliwością.

Istota „Tygodnia Kolorów” polega na tym, iż dowolny tydzień w roku szkolnym przybiera różnorodne barwy. W tym roku w SPTS były to dni od 5 do 9 lutego. Od poniedziałku do piątku uczniowie ubierali się w kolorze, jaki w danym dniu obowiązywał. Dzieci wykonywały także przydzielone zadania, zdobywając w ten sposób punkty dla swojej klasy. Nad całością czuwały p. Teresa Stachniczek, Marzena Stawicka i Magdalena Myka.

Anioły i rudy kot
Poniedziałek – to dzień biały, w którym powstawały postacie aniołków. Wtorek był niebieski, upłynął pod hasłem bezpiecznego Internetu. Środa była zielona. W czwartek dominował kolor rudopomarańczowego kota, stanowiącego logo antydepresyjnej szkoły. Piątek był dniem kwiecistym – królowały fioletowe krokusy, hiacynty i fiołki. Cała akcja podsumowana została apelem, podczas którego wyróżniono najbardziej kolorowych uczniów.

Teresa Stachniczek
opr. AG

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki