Logo Przewdonik Katolicki

Moje wspomnienie o Janie Pawle II

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Ogólnonarodowy projekt internetowy Jan Paweł II nasze wspomnienia zainaugurowano 7 grudnia w Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!. Jego celem jest zebranie zdjęć i wspomnień Polaków o Janie Pawle II. Projekt Jan Paweł II nasze wspomnienia powstał dla upamiętnienia 30. rocznicy pontyfikatu Papieża Polaka. Na portalu internetowym...

Ogólnonarodowy projekt internetowy „Jan Paweł II – nasze wspomnienia” zainaugurowano 7 grudnia w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Jego celem jest zebranie zdjęć i wspomnień Polaków o Janie Pawle II.

Projekt „Jan Paweł II – nasze wspomnienia” powstał dla upamiętnienia 30. rocznicy pontyfikatu Papieża Polaka. Na portalu internetowym www.mojpapiez.pl każdy będzie mógł umieścić swoje zdjęcie upamiętniające osobę i przesłanie Jana Pawła II. Pierwszą fotografię przekazał kard. Stanisław Dziwisz podczas konferencji prasowej, która odbyła się 7 grudnia. Jest to zdjęcie Papieża wykonane podczas jego pierwszej pielgrzymki do Stanów Zjednoczonych w 1979 r. – Tak mi się wydaje, że to zdjęcie jakoś mówi o Ojcu Świętym. Powiedziałbym, że on tu niejako chce powiedzieć: „Nie lękajcie się!” – wyjaśnił. – To zdjęcie przemawiało, przemawia i będzie przemawiać. To jest bardzo autentyczny Ojciec Święty w jego sile duchowej, a także i fizycznej. Wiatr porywa wszystko, ale on idzie do przodu, bo świat idzie do przodu – dodał kard. Dziwisz.

Akcja zbierania fotografii i wspomnień potrwa do 16 października przyszłego roku. Celem projektu jest stworzenie „portretu własnego” polskiego społeczeństwa, ukształtowanego przez życie i dzieło Jana Pawła II. Na stronie internetowej gromadzone są fotografie i wspomnienia związane z Papieżem. Autorem wirtualnego albumu może zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę www.mojpapiez.pl, zarejestrować się i umieścić własną fotografię utrwalającą wydarzenie, miejsce, osobę czy symbol, który stanowi najcenniejsze wspomnienie o Janie Pawle II. Wiosną przyszłego roku specjalne zespoły dotrą w różne zakątki Polski, by zebrać fotografie i wspomnienia od tych, którzy nie mają dostępu do Internetu. Efektem przedsięwzięcia „Jan Paweł II – nasze wspomnienia” będzie multimedialny album, który zostanie przekazany Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” podczas specjalnego „Wieczoru wspomnień”. Odbędzie się on w Krakowie i Wadowicach 16 października 2008 r., w 30. rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki