Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Makohoński
Fot.

Z dniem 25 stycznia 2007 roku ks. abp Henryk Muszyński mianował ks. Stanisława Talaczyńskiego (proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie) wicedziekanem dekanatu Żnin na okres pięciu lat. W niedzielę 21 stycznia w katedrze gnieźnieńskiej odbył się koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Szamocina. Działający od prawie 40 lat zespół tworzy 39...

» Z dniem 25 stycznia 2007 roku ks. abp Henryk Muszyński mianował ks. Stanisława Talaczyńskiego (proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie) wicedziekanem dekanatu Żnin na okres pięciu lat.

» W niedzielę 21 stycznia w katedrze gnieźnieńskiej odbył się koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Szamocina. Działający od prawie 40 lat zespół tworzy 39 muzyków. Najmłodsi z nich to uczniowie szkoły podstawowej, najstarsi zaś przychodzą na próby orkiestry ze swoimi wnukami. W repertuarze zespołu znajduje się ponad 100 utworów marszowych i koncertowych. Wiele z nich było prezentowanych nie tylko przed lokalną publicznością, ale również podczas licznych konkursów i wyjazdów zagranicznych. Niedzielny koncert w bazylice prymasowskiej był okazją do zaprezentowania kolęd i utworów o tematyce świątecznej w niezwykle ciekawej aranżacji muzycznej. Wraz z muzykami do Gniezna przybył także ks. Leszek Jan Marciniak, proboszcz parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie oraz Eugeniusz Kucnera, burmistrz Szamocina.

» 7 lutego w parafii pw. św. Floriana w Żninie oraz 8 lutego w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu odbędą się kolejne spotkania w ramach Szkoły Słowa Bożego. Problematyka najbliższej konferencji skupia się wokół pytania „Jak powstała Biblia?”. Organizatorzy spotkań zapraszają do licznego udziału w nich wszystkich wiernych, a zwłaszcza osoby, które pragną zgłębiać swoją znajomość Pisma Świętego.

» W dniach 18 sierpnia – 1 września organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej i na Synaj, ze zwiedzaniem Egiptu i Jordanii. Zapisy są przyjmowane w biurze parafialnym parafii pw. św. Bogumiła w Gnieźnie (ul. Cicha 3) oraz telefonicznie (061-426-5630). Organizatorzy proszą osoby zainteresowane o możliwie szybkie dokonywanie zgłoszeń. Pielgrzymka jest organizowana przy współpracy z Biurem Pielgrzymkowym „Mediterraneum”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki